• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Fałszywe SMS-y z prośbą o dopłatę. "Zalecamy ostrożność"

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

InPost ostrzega przed nową falą wiadomości SMS, w których oszuści podszywają się pod firmę.

O wiadomościach rozsyłanych w ostatnich dniach przez oszustów alarmują internauci w mediach społecznościowych.

"Drogi Adresacie, ze wzgledu na wage zamowionego przedmiotu, prosimy o dokonanie doplaty, aby Twoja paczka ruszyla w droge https://kurierinpost.info/oplata924" - czytamy w treści SMS-ów (pisownia oryginalna).

Do wpisów odnieśli się przedstawiciele operatora. "Dziękujemy za informację i zalecamy ostrożność. Staramy się zapobiegać takim sytuacjom" - czytamy w jednej z odpowiedzi.




Komunikat w tej sprawie widnieje również na stronie InPostu. Firma zaznaczyła, że "w ostatnich dniach ponownie wystąpiły przypadki podszywania się w wiadomościach SMS pod firmę InPost".

Tymczasem, jak poinformowano w komunikacie, "InPost nigdy nie wysyła SMS-ów z informacją o dopłatach, a tym bardziej z linkami zewnętrznymi". "Wszelkie informacje na temat rozliczeń pojawiają się w Managerze Paczek lub na fakturze" - dodano.

Ostrzeżenie w sprawie cyberzagrożenia pojawiło się na stronie firmy po raz pierwszy 11 czerwca. "Link zawarty w treści kierować może do niebezpiecznych zawartości i może spowodować wyłudzenie informacji, pieniędzy lub uszkodzenie urządzenia" - mogliśmy przeczytać w komunikacie. Po ponad dwóch tygodniach do części osób nadal trafiają jednak wiadomości od oszustów.




Rynek

W Polsce rynek KEP (przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych) należy w praktyce do ośmiu podmiotów: trzech globalnych (DHL, UPS, FedEx), dwóch europejskich (DPD, GLS), jednego polskiego (Poczta Polska) i dwóch krajowych z kapitałem zagranicznym (InPost, Geis).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane