• rozwiń

Potężna awaria w ING Banku Śląskim. Kilka godzin bez dostępu do usług

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej? Odtwórz: Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej?
Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej? "Źródło: TVN24 BiS"

Bankowość elektroniczna ING Banku Śląskiego oraz jego aplikacja mobilna uległy w czwartek po południu poważnej awarii. Klienci nie mieli dostępu do części usług.

Informacje o problemach dostaliśmy na Kontakt24. W godzinach popołudniowych system bankowości internetowej ING Banku Śląskiego przestał działać. Niemożliwa była także wypłata pieniędzy z bankomatu, korzystanie z wpłatomatów oraz płatność kartą. Nie działała infolinia.

Przed godziną 16.00 rzecznik prasowy banku Piotr Utrata poinformował nas, że dział IT pracuje nad usunięciem awarii i sukcesywnie uruchamia kolejne elementy bankowości elektronicznej.

Bank o postępach w usuwaniu awarii informował w kolejnych wpisach na Facebooku. Przed godz. 23 opublikowano tam komunikat, z którego wynika, że większość problemów udało się już usunąć.

"Większość usług banku działa już poprawnie: w pełnym zakresie działa już system Moje ING i ING Business,  działają płatności kartami, BLIK i płatności mobilne, działają bankomaty obce i Planet Cash, działają bankomaty i wpłatomaty ING Banku Śląskiego, działa infolinia banku. Pracujemy jeszcze nad przywróceniem płatności za zakupy internetowe >>Płać z ING<<".

Bank poinformował wcześniej, że w związku z awarią wszystkie czwartkowe wypłaty jego klientów z bankomatów są darmowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane