• rozwiń

Temat: Gospodarka

Jedna z największych firm rekrutuje w Polsce. Zatrudni kilkaset osób

Pracodawcy sprawdzą, czy jesteś "snowflake". Zaskakujące pytania rekrutacyjne Odtwórz: Pracodawcy sprawdzą, czy jesteś "snowflake". Zaskakujące pytania rekrutacyjne
Pracodawcy sprawdzą, czy jesteś "snowflake". Zaskakujące pytania rekrutacyjne "Źródło: TVN24 BiS"

Infosys Poland, jedna z największych w Polsce firm działających w sektorze usług dla biznesu, planuje zwiększyć zatrudnienie o 400 osób. Obecnie w działającym od 10 lat w Łodzi centrum kompetencyjnym pracuje 2700 specjalistów z 72 krajów.

O dotychczasowych osiągnięciach dostawcy usług outsourcingowych, konsultingowych i technologicznych dla klientów z całego świata oraz planach rozwoju poinformowała dyrektor zarządzająca Infosys Poland Agnieszka Jackowska-Durkacz podczas wtorkowej konferencji prasowej zorganizowanej z okazji 10-lecia działalności spółki w Łodzi.

Zaawansowane procesy

- Dokładnie w październiku 2007 r. działające w Łodzi centrum usług Philipsa zostało przejęte przez Infosys. Wówczas liczyło ono 800 pracowników, z których ponad 300 jest z nami do dziś i stanowili oni kluczową grupę dla startującej właściwie firmy – przypomniała.

Jak podkreśliła, obecnie łódzkie centrum zatrudnia 2700 specjalistów z 72 krajów. Wskazała, że świadczą oni usługi biznesowe i informatyczne w 22 językach dla 25 klientów ze 108 państw.

- Nie są to już tylko usługi transakcyjne, co staramy się podkreślać, a coraz częściej zaawansowane procesy oparte na wiedzy, jak np. obsługa VAT, podatków, audyt wewnętrzny, konsulting, doradztwo strategiczne, a ostatnio big data. Zaczęliśmy również wchodzić w obszar procesów technologicznych, jak chociażby budowanie zaawansowanych aplikacji – wyjaśniła dyrektor łódzkiego centrum. - Nie chcemy na tym poprzestać i robimy już plany na następną dekadę - zaznaczyła.

Rekrutacja

- To chociażby wejście w Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w związku z czym zadeklarowaliśmy zatrudnienie kolejnych 400 osób. Ta rekrutacja rozłożona jest na kilka lat i będziemy poszukać m.in. deweloperów oraz analityków. Cały czas rekrutujemy też osoby w związku z bieżącą działalnością – naszym nowym obszarem działania są usługi dla sektora finansowego, między innymi dla banków – poinformowała dyrektor Jackowska-Durkacz.

Obecna na konferencji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaznaczyła, że dzięki 10-letniej obecności Infosysu, Łódź stała się miastem kosmopolitycznym. Jak tłumaczyła, wielu zatrudnionych przez spółkę obcokrajowców związało się z miastem na dłużej, co pokazuje, że Łódź staje się metropolią.

- Gratuluję jubileuszu i życzę dalszych sukcesów na przyszłość. Dziękuję za to, że angażujecie się w działania związane z odpowiedzialnością biznesu, angażujecie w swoje inicjatywy obywatelskie olbrzymie rzesze łodzian, a także włączacie się w programy realizowane przez miasto – m.in. staże, stypendia dla studentów, bo dajecie nadzieje na przyszłość zawodową dla naszych następnych pokoleń – podkreśliła prezydent Zdanowska.

Usługi dla biznesu

Infosys Poland – będący częścią indyjskiego globalnego dostawcy zintegrowanych usług doradztwa biznesowego i technologicznego, outsourcingu i IT Infosys Limited - jest wiodącą w kraju firmą działającą w sektorze usług dla biznesu i jednym z największych pracodawców w regionie łódzkim. Obszarami specjalizacji centrum w Łodzi są m.in.: obsługa podatkowa, usługi finansowo-księgowe i zakupowe, transformacje biznesowe, obsługa procesów logistycznych, zarządzanie ryzykiem, master data management, czyli zarządzania danymi referencyjnymi.

W 2013 roku, aby wesprzeć zasoby kadrowe spółka wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim otworzyła innowacyjny kierunek studiów Lingwistyka dla Biznesu.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane