• rozwiń

Przegląd prasy: Życie prawie jak w Madrycie. Polska awansowała w rankingu

Przegląd prasy: Życie prawie jak w Madrycie. Polska awansowała w rankingu
Foto: Shutterstock Foto: Polska jest w światowej czołówce państw, w których standard życia rośnie szybciej niż gospodarka

Polska jest w światowej czołówce państw, w których standard życia rośnie szybciej niż gospodarka - informuje "Rzeczpospolita".

Tempem poprawy jakości życia Polska prześcignęła w ostatnich latach nie tylko borykające się ze skutkami kryzysu finansowego kraje południa Europy, ale nawet bogate kraje z zachodu naszego kontynentu - wynika z tegorocznej edycji indeksu zrównoważonego rozwoju SEDA, w którym firma Boston Consulting Group ocenia i porównuje jakość życia w 162 krajach świata.

Norwegia liderem

W zestawieniu w którym po raz kolejny wygrała Norwegia, Polska zajęła wysokie 30. miejsce, zaraz za Hiszpanią, wyprzedzając niektóre kraje z wyższym PKB, w tym Włochy.

Po raz kolejny znaleźliśmy się w pierwszej piątce państw, które najlepiej wykorzystują rozwój gospodarki, czyli najbardziej efektywnie przekuwają wzrost bogactwa w poprawę życia obywateli. W rezultacie poziom życia w Polsce nie odbiega już specjalnie od warunków w krajach południa Europy - czytamy w artykule.

 

Zobacz materiał TVN24 BiS o średnich miesięcznych zarobkach w Europie (01.08.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Gama
Zycie jak w Madrycie to ma dotyczyć rządzących, którym już na nic nie wystarcza. Nawet śniadania kupują za państwowe. Podobno nawet całe żarcie. Działalność "garkuchni" sejmowej jest deficytowa. Nawet żarcie mają za nasze.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Franek36
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane