• rozwiń
  • WIG20 2175.51 -0.40%
  • WIG30 2499.91 -0.37%
  • WIG 56317.39 -0.43%
  • sWIG80 11551.33 -0.61%
  • mWIG40 3874.83 -0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Zbliża się pierwszy dzwonek. Ile kosztuje szkolna wyprawka?

Ile kosztuje szkolna wyprawka? Odtwórz: Ile kosztuje szkolna wyprawka?
Foto: Shutterstock Foto: Z przeprowadzonych badań wynika, że niemal co trzeci rodzic przeznaczy na szkolną wyprawkę 150-300 zł | Video: Ile kosztuje szkolna wyprawka?

Piórniki, tornistry, przybory szkolne, pudełka na śniadanie, książki - rok szkolny za pasem a to ostatni dzwonek na kompletowanie wyprawki szkolnej. Ile w tym roku rodzice wydadzą na ten cel? Gdzie jest najtaniej?

W tym roku ci, którzy wybiorą się do hipermarketów, zapłacą mniej, niż poprzednio, jednak drożej, niż w sieci - informuje w raporcie Ceneo.pl.

- Jest taniej, jeśli chodzi o akcesoria szkolne: piórniki, tornistry, drobne przybory szkolne. Jednak widać wyraźnie, że klienci szukając oszczędności, kupują w internecie, ale nie wybierają tych najtańszych produktów. Chcą kupić taniej, niż w sklepach stacjonarnych, ale kupują produkty ze średniej, wyższej półki cenowej - mówiła na antenie TVN24 BiS Marta Pietranik-Pacuła z Ceneo.pl.

Od 2012 roku ceny drobnych przyborów szkolnych spadły o jedną czwartą.

Różnice cenowe

Z przeprowadzonych badań wynika, że niemal co trzeci rodzic przeznaczy na szkolną wyprawkę 150-300 zł. Ale aż 11 proc. osób wyda więcej, niż 500 zł.

Tegoroczny koszt szkolnego wyposażenia, złożonego z najpopularniejszych produktów, wynosi według Ceneo.pl 487 zł.

Kluczowy element

Najważniejsza część wyprawki - podręczniki - kosztują mniej więcej tyle samo od kilku lat. W tym przypadku wybór jest jednak mocno ograniczony, bowiem określone tytuły narzuca szkoła. Rodzice chętnie kupują książki w sieci - tutaj ceny są zwykle o 15-30 proc. niższe, niż w tradycyjnych księgarniach.

- Większość rodziców uznaje, że ceny są na podobnym lub niższym poziomie. Około 25 proc. rodziców nie wydaje pieniędzy na podręczniki szkolne, ponieważ dzieci są objęte rządowym programem darmowych podręczników szkolnych - podkreśla Marta Pietranik-Pacuła. Zwraca uwagę, że oszczędności można przeznaczyć na lepszej jakości wyprawkę.

- Część rodziców wyda zaoszczędzone na podręcznikach pieniądze na dodatkowe zajęcia dla uczniów - dodaje ekspertka.

 

"Koszty wrześniowe", czyli wyprawka dla ucznia:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane