• rozwiń
  • WIG20 2173.09 -1.86%
  • WIG30 2503.29 -1.85%
  • WIG 56351.13 -1.60%
  • sWIG80 11476.16 -0.15%
  • mWIG40 3910.83 -1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ikea wycofuje ze sprzedaży niektóre meble. Wykryto awarię produkcji

Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy Odtwórz: Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy
Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy "Źródło: TVN24 BiS"

Ikea poinformowała o wstrzymaniu sprzedaży niektórych mebli tapicerowanych. Chodzi o kilka modeli z rodzin Holmsund, Vallentuna i Evertsberg. Powodem jest "podwyższony poziom dichlorobenzenu w procesie produkcyjnym".

"Ikea otrzymała informację od BASF, jednego z poddostawców dla kilku dostawców Ikea, że odkryli oni awarię produkcji, której efektem jest podwyższony poziom dichlorobenzenu w procesie produkcyjnym" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie szwedzkiego koncernu.

Jak dodano, pierwsze wyniki dochodzenia wykazały, że problem może dotyczyć także produktów, które trafiły do naszego kraju.

"Na polskim rynku może to dotyczyć ograniczonej liczby produktów Ikea z asortymentu mebli tapicerowanych, tj. kilku modeli mebli z rodzin Holmsund, Vallentuna i Evertsberg, które zostały wyprodukowane w okresie 4-5 października 2017 roku (datownik 1740)" - wskazano.

Brak zagrożenia

Jednocześnie, Ikea zapewnia, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. "13 października Ikea otrzymała potwierdzenie od BASF i kilku firm z branży meblarskiej, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia spowodowanego ww. awarią. Jednakże zachowujemy środki ostrożności i będziemy nadal badać sprawę" - czytamy w komunikacie.

"Bezpieczeństwo i jakość produktów są dla nas najważniejsze, dlatego ze względów ostrożności wstrzymana została sprzedaż tych produktów" - dodano.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane