• rozwiń

Kupiłeś dziecku tę zabawkę? Jest niebezpieczna, zwróć ją do sklepu

Kupiłeś dziecku tę zabawkę? Jest niebezpieczna, zwróć ją do sklepu
Foto: Flickr (CC BY SA 2.0) Foto: Zabawa peleryną skończyła się zadrapaniami szyi u trojga dzieci

IKEA apeluje do klientów, którzy posiadają pelerynę nietoperza LATTJO, żeby natychmiast zabronili dzieciom zabawy nią i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu.

IKEA podjęła decyzję o wycofaniu z rynku peleryny nietoperza LATTJO po otrzymaniu zgłoszeń o przypadkach, gdy zabawa peleryną skończyła się zadrapaniami szyi u trojga dzieci. Peleryna blokowała się na szyi, utrudniając jej odpięcie.

Ryzyko uduszenia

"Nie dotarły do nas informacje o incydentach, które wymagałyby udzielenia pomocy medycznej, jednak ze względu na ryzyko uduszenia lub odniesienia urazu szyi IKEA profilaktycznie wycofuje ten produkt z rynku" - czytamy w komunikacie.

Peleryna nietoperza LATTJO była sprzedawana na wszystkich rynkach IKEA, prócz Rosji i Indonezji, od listopada 2015 roku. Można ją oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Więcej informacji można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta w najbliższym sklepie IKEA lub pod numerem telefonu 22 275 05 00.

IKEA przeprasza za "wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją".

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane