• rozwiń

Ikea wycofuje popularne produkty. Mogą być niebezpieczne

Ikea wycofuje popularne produkty. Mogą być niebezpieczne
Foto: Shutterstock Foto: Ikea rozszerza akcję wycofywania produktów z czekoladą

Ikea wycofuje sześć produktów czekoladowych. Obecność w nich orzechów laskowych i migdałów "okazała się niepokojąco częstym zjawiskiem, a tym samym produkty te nie powinny trafić do osób uczulonych lub wrażliwych na te alergeny" - poinformował szwedzki koncern.

Wycofane produkty to czekolady, cukierki oraz czekoladowy krem. Ikea informuje, że produkty te nie powinny trafić do osób uczulonych lub wrażliwych na orzechy laskowe i/lub migdały. Kto je kupił - może zwrócić w sklepach Ikei.

Czekolady z Ikei

"Bezpieczeństwo i jakość produktów stanowią dla IKEA najwyższy priorytet, dlatego akcją zostają objęte wszystkie produkty, dla których nie upłynął termin przydatności do spożycia" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie sklepu.

Na opakowaniach zamieszczono informację o potencjalnej zawartości alergenów, poprzedzoną wyrażeniem „może zawierać…”. Okazuje się jednak, że jest to niewystarczająca informacja i na niektórych rynkach opis produktu nie spełnia wymogów prawnych.

"Z uwagi na wysokie standardy IKEA w zakresie bezpieczeństwa i jakości produktów, podjęto decyzję o ogłoszeniu globalnej akcji wycofania tych produktów z obrotu, bez względu na przepisy obowiązujące na poszczególnych rynkach." - czytamy w oświadczeniu.

Alergia pokarmowa

Produkty te nie stanowią zagrożenia dla osób, które nie są uczulone ani wrażliwe na migdały czy orzechy laskowe. Ikea precyzuje, że nie otrzymała żadnych zgłoszeń dotyczących reakcji alergicznych, występujących po spożyciu któregoś z sześciu wycofywanych z rynku produktów.

 

Zobacz, Ikea w USA wycofuje miliony egzemplarzy komód:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane