• rozwiń

Ikea wycofuje ze swojej oferty jeden z produktów

Sklep Ikea w Lublinie Odtwórz: Sklep Ikea w Lublinie
Sklep Ikea w Lublinie "Źródło: IKEA"

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu produktu przez koncern meblowy Ikea. Chodzi o ciasto o typowo brzmiącej dla firmy nazwie Sötsak Skumtopp.

W sklepach Ikea klienci na ogół kupują meble, ale bardzo często w trakcie zakupów decydują się na spożycie proponowanych w restauracjach szwedzkiego koncernu przysmaków. Niektóre produkty spożywcze można również kupić w opakowaniach na wynos.

Składnik alergenny

GIS poinformował, że właśnie tego typu produkt - ciasto Sötsak Skumtopp - zawiera w swoim składzie serwatkę w proszku (z mleka), a takiej informacji nie umieszczono na opakowaniu. Mleko jest składnikiem alergennym i z tego względu klienci powinny zostać poinformowani o jego obecności. Inspektorat ostrzega, że "spożycie produktu przez osoby z alergią bądź nietolerancją na mleko lub jego składniki może wywołać u nich reakcję alergenną".

"Osoby z alergią bądź nietolerancją na mleko lub jego składniki nie powinny spożywać wskazanego w komunikacie produktu" - podkreślił GIS.

Na swojej stronie internetowej firma Ikea również poinformowała klientów o tym, że wycofała swój produkt, a osoby, które go kupiły, mają prawo do zwrotu.

"Klientom uczulonym lub nietolerującym mleka zalecamy zwrócenie produktu w najbliższym sklepie Ikea w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów. Dowód zakupu nie jest wymagany" - podkreślono na stronie sklepu.

Ikea dodaje również, że osoby, które nie są uczulone na mleko, mogą spożywać ich ciasto bez obaw.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: SӦTSAK SKUMTOPP  180 g.
Wyprodukowano w Niemczech dla:  IKEA Food Services AB, Sweden.
Dystrybutor w Polsce: IKEA Retail Sp. z o.o., Pl. Szwedzki 3, 05-090 Raszyn.
Data minimalnej trwałości: od 2019-03-12 do 2019-04-18.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane