• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Używasz tego produktu dla dzieci? Ważne ostrzeżenie dużej sieci

Używasz tego produktu dla dzieci? Ważne ostrzeżenie dużej sieci
Foto: Shutterstock Foto: Ikea wycofuje barierkę ochronną dla dzieci

Ikea na swojej stronie internetowej opublikowała apel do rodziców, którzy zakupili barierkę ochronną PATRULL. Nawołuje, by przestali jej używać i jak najszybciej zwrócili w pobliskim oddziale sklepu. Za nieudany zakup klienci otrzymają pełen zwrot kosztów.

Do Ikei dotarły informacje o przypadkach nagłego otwarcia się barierki ochronnej PATRULL. Poskutkowało to upadkiem dzieci ze schodów - niektóre z nich wymagały pomocy lekarza.

Wszczęto niezależne dochodzenie, które wykazało, że pomimo zgodności z wszelkimi normami, mechanizm blokujący rzeczywiście może zawodzić i stanowić zagrożenie dla najmłodszych.

Nie potrzebujesz paragonu

- Gdy tylko otrzymujemy informacje o potencjalnych kłopotach z naszymi produktami, bez wahania podejmujemy stosowne działania. Nie możemy dopuścić do tego, by zabawa dzieci wiązała się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem, dlatego w ramach natychmiastowych działań mających zapobiec kolejnym wypadkom postanowiliśmy wycofać z rynku barierki ochronne PATRULL – wyjaśnia Maria Thörn, p.o. Business Area Managera w dziale IKEA dla Dzieci.

Producent obiecuje, że przy zwrocie barierki, klienci otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (np. w postaci paragonu) nie jest wymagany.

Barierki z serii PATRULL sprzedawane były na wszystkich rynkach Ikea.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane