• rozwiń
  • WIG20 2152.94 +0.21%
  • WIG30 2437.80 +0.25%
  • WIG 56720.36 +0.13%
  • sWIG80 11450.88 -0.23%
  • mWIG40 3609.37 -0.11%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:21

Dostosuj

Ikea wycofuje produkt ze sprzedaży. Ryzyko dla dzieci

Prezes UOKiK o kontroli zabawek dla dzieci Odtwórz: Prezes UOKiK o kontroli zabawek dla dzieci
Prezes UOKiK o kontroli zabawek dla dzieci "Źródło: tvn24bis"

Ikea poinformowała o wycofaniu z rynku produktu ze względu na ryzyko zadławienia. Sieć wezwała wszystkich klientów, aby zaprzestali używania śliniaków dziecięcych Matvra w dwóch kolorach.

"Zwróciliśmy uwagę na fakt, że istnieje ryzyko oderwania zatrzasku, jeżeli dziecko zbyt mocno za niego pociągnie" - wyjaśniła, cytowana w komunikacie, Emelie Knoester, Business Area Manager w szwedzkim oddziale Ikei.

Z tego powodu firma podjęła decyzję o wycofaniu z rynku śliniaków dziecięcych Matvra w kolorach niebieskim i czerwonym. Decyzja dotyczy także rynku polskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

Ikea wycofuje śliniaki

Sieć wezwała wszystkich klientów, "aby zaprzestali ich używania i skontaktowali się z Ikea w celu zwrotu kosztów lub wymiany produktu".

"Śliniak dziecięcy Matvra można oddać w najbliższym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu lub wymiana produktu" - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, dowód zakupu (paragon) nie jest konieczny, by otrzymać zwrot.

Co ważne, poinformowano, że śliniaki Matvra w kolorach zielonym i żółtym, są bezpieczne "ze względu na inny projekt tych produktów i wykorzystanie innych materiałów do ich wykonania".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane