• rozwiń
    • WIG20 2233.87 +0.35%
    • WIG30 2531.47 +0.32%
    • WIG 58751.67 +0.22%
    • sWIG80 11571.42 -0.14%
    • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Hygge – szczęście tkwi w prostocie

Hygge – szczęście tkwi w prostocie Odtwórz: Hygge – szczęście tkwi w prostocie
Hygge – szczęście tkwi w prostocie "Źródło: Ruukki"

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Hygge po duńsku oznacza wygodę, przytulność. Z czasem słowo nabrało głębszego znaczenia i stało się swoistą kulturą, higieną życia dla Skandynawów. Współcześnie mianem Hygge określa się szczęśliwy stan bazujący na osiągnięciu wewnętrznej równowagi i poczucia bezpieczeństwa.

Moda na Hygge wyszła już daleko poza Skandynawie i wkradła się w wiele dziedzin życia. Począwszy od sposobu wypoczynku, aranżacji wnętrz, na budownictwie kończąc.

Zacznijmy po kolei. Pośpiech nie jest Hygge

Początków Hygge powinniśmy dopatrywać się w skandynawskim, zimnym i deszczowym klimacie. To on determinował ukształtowanie się w tamtych stronach wyjątkowej kultury przebywania w domu. Naturalne jest, że gdy często przebywamy w danym miejscu, to zależy nam na tym, by było w nim jak najprzyjemniej. Przekłada się to naturalnie na sztukę wspólnego biesiadowania. Nie oznacza, to jednak, że Skandynawowie przez surową pogodę są zmuszeni do przebywania razem. Po prostu częste do tego okazje wpłynęły na ich niepowtarzalny klimat. Tam spotkania przy dobrej muzyce i pysznym jedzeniu to prawie codzienność. W Polsce - wymarzony stan, i to pewnie dlatego książki o filozofii Hygge są bestselerami także w wielu innych europejskich krajach. Chcemy nauczyć się zwolnić, docenić codzienność. W czasach gdy przez technologię i pogoń za karierą oddalamy się od siebie, właśnie takie wspólne wieczory z przyjaciółmi pod jednym dachem mogą być sposobem na zaznanie Hygge.

Ciepło domowego ogniska to nie tylko kominek.

Surowy klimat, typowy dla krajów skandynawskich sprzyja spotkaniom, ale wymaga także od domu solidnego wykonania. Najważniejszy jest dach, który musi znosić trudną pogodę. Takie podejście, także w Polsce jest  coraz bardziej popularne wśród osób planujących wybudować swój własny wymarzony dom, który powinien być bezpieczny, przytulny i nowoczesny – dom, do którego chce się wracać.

Ta filozofia przyświecała firmie Ruukki  przy stworzeniu nowego pokrycia dachowego Ruukki Hyygge , wieńczy ono marzenia o dachu, który idealnie chroni ciepło domowego ogniska.

Przy pracach nad nowym pokryciem dachowym wykorzystano doświadczenia zebrane w krajach skandynawskich, gdzie dach jest podstawowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo domowników.

Producent połączył skandynawską filozofię szczęścia z najnowocześniejszą technologią i najwyższej jakości materiałami:

"Płaska blachodachówka modułowa Ruukki Hyygge, to innowacyjny produkt dachowy, który dzięki prostej i eleganckiej formie doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy architektoniczne. Produkt występuje w dwóch wariantach: z przetłoczeniami i bez przetłoczeń, co pozwala uzyskać trzy różne wzory pokrycia dachowego".

Dom z dachem Ruukki Hyygge – Prosta forma szczęścia

Dach Ruukki Hyygge podobnie jak filozofia Hygge, w każdej rodzinie może przybierać różne formy, dla każdego może znaczyć coś innego i każdy odnajduje ją na swój własny sposób. Zawsze jednak punktem wyjścia jest dom. Od niego wszystko się zaczyna, tak samo, jak od dachu, który może stanowić prostą formę szczęścia.

www.ruukkidachy.pl/hyygge

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane