• rozwiń

Temat: Gospodarka

Polska "legendarna marka z bogatą tradycją" zmienia właściciela

Ceny żywności poszły w górę. Sprawdź, co podrożało i o ile Odtwórz: Ceny żywności poszły w górę. Sprawdź, co podrożało i o ile
Ceny żywności poszły w górę. Sprawdź, co podrożało i o ile "Źródło: TVN24 BiS"

Fundusz Mid Europa Partners podpisał porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital - poinformował Mid Europa Partners w czwartkowym komunikacie.

Zgodę na transakcję musi jeszcze wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak podał Mid Europa Partners, jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Cena objęta tajemnicą

"Hortex to polska legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. (...) Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje" - powiedział, cytowany w komunikacie, Paweł Padusiński z w Mid Europa.

Hortex produkuje mrożone warzywa, owoce oraz soki i napoje.

Nowy właściciel

Mid Europa to inwestor finansowy w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej, który działa od 1999 r. z biurami w Warszawie, Budapeszcie, Stambule oraz Londynie. Zarządza funduszami o wartości ok. 4,6 mld euro. Fundusz inwestuje w 18 krajach regionu.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane