• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Miliony na rozbudowę fabryki popularnego producenta proszków do prania

Polacy entuzjastami nowych technologii i pojazdów autonomicznych Odtwórz: Polacy entuzjastami nowych technologii i pojazdów autonomicznych
Polacy entuzjastami nowych technologii i pojazdów autonomicznych "Źródło: Goodyear"

Kosztem 85 milionów złotych spółka Henkel Polska rozbudowuje swoją fabrykę w Raciborzu, gdzie wytwarzane są proszki do prania. Dzięki inwestycji, której zakończenie planowane jest na pierwszą połowę przyszłego roku, zakład zacznie produkować także płynne środki piorące.

"Ta inwestycja to kamień milowy, który gwarantuje naszej fabryce w Raciborzu dobre perspektywy. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę rosnący popyt na płynne środki piorące. Dobrze jest produkować asortyment, który jest przyszłością rynku" – powiedział dyrektor fabryki w Raciborzu Adrian Wycisk, cytowany w informacji firmy.

Dotychczas w raciborskim zakładzie produkowane były proszki do prania. W ramach nowej inwestycji na terenie fabryki powstanie dodatkowa hala, gdzie znajdzie się nowoczesna linia do produkcji środków piorących w płynie, których udział w rynku systematycznie rośnie. Produkowany w Raciborzu płyn do prania trafi na rynek polski i inne rynki Europy centralnej.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że wraz z nową inwestycją w Polsce pojawi się najnowocześniejsza technologia produkcji płynnych środków piorących, co podkreśla rangę i strategiczne znaczenie raciborskiego zakładu dla firmy Henkel. Przewidywany jest też wzrost zatrudnienia w fabryce - jego skali firma na razie nie ujawniła.

Za dobre efekty

Przez ostatnie lata śląska fabryka była jednym z największych zakładów produkcji proszków do prania należących do firmy Henkel. Zakład systematycznie zwiększał efektywność m.in. dzięki obniżaniu zużycia energii i wody oraz ograniczaniu wytwarzania odpadów.

Henkel Polska zatrudnia ponad 950 osób. W 2015 r. przychody firmy w Polsce wyniosły blisko 2,2 mld zł. Firma ma w Polsce sześć centrów produkcyjnych: W Raciborzu, Bielsku-Białej i Tychach (Śląskie), w Stąporkowie (Świętokrzyskie), we Wrzącej (Wielkopolskie) oraz w Dzierżoniowie (Dolnośląskie). Główna polska siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Ponadto w Stąporkowie działa jedno z centrów badań i rozwoju Henkla - Międzynarodowe Centrum Innowacyjnych Technologii Budowlanych Ceresit, należące do kluczowych światowych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy w dziedzinie produktów dla przemysłu budowlanego. Natomiast w Żernikach pod Poznaniem znajduje się Centrum Logistyki Kosmetyków.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane