• rozwiń

Wynagrodzenia w przedsiębiorstwach pną się w górę. Najnowsze dane

Wynagrodzenia w przedsiębiorstwach pną się w górę. Najnowsze dane

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w październiku 2016 r. wyniosło 4 tys. 259,15 zł - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że od początku roku wynagrodzenie urosło już o 4 proc.

Wynagrodzenie w październiku 2016 r. jest o 1 proc. wyższe niż miesiąc wcześniej - we wrześniu br. wynosiło 4 tys. 217,96 zł. W stosunku rocznym średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw urosło o 3,4 proc., a w ciągu roku - o 4 proc.

W sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych jest onad 5,77 mln osób.

Zarobki w mazowieckim

GUS opublikował jednocześnie dane za 2015 r. dotyczące przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej z podziałem na województwa. Z zestawienia wynika, że w województwie mazowieckim w ub. roku przeciętne przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wyniosło ponad 4,8 tys. zł. Na drugim miejscu znalazł się województwo z wynikiem 3 960 zł.

Najmniej zarabiali mieszkańcy województwa warmińsko - mazurskiego - przeciętnie 3 324 zł, a niewiele więcej mieszkańcy województw lubuskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i kujawsko-pomorskiego.

 

Polska goni zachód. Średnie miesięczne zarobki w Europie:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane