• rozwiń

Gospodarka urosła o 4,6 procent. Nowe szacunki

Duda: gospodarka nie będzie się dobrze rozwijała, jeżeli pracownik nie będzie dobrze wynagradzany Odtwórz: Duda: gospodarka nie będzie się dobrze rozwijała, jeżeli pracownik nie będzie dobrze wynagradzany
Duda: gospodarka nie będzie się dobrze rozwijała, jeżeli pracownik nie będzie dobrze wynagradzany "Źródło: TVN24 BiS"

Polska gospodarka w 2017 roku urosła o 4,6 procent - wynika z komunikatu GUS. To tyle, ile wcześniej szacowano. Niższy od poprzedniego jest jednak szacunek wzrostu gospodarki w czwartym kwartale 2017. Wyniósł on 4,9 procent, a nie 5,1 procent.

GUS zweryfikował też dane o wzroście PKB za pierwszy kwartał 2017 roku do 4,4 proc. (wobec 4,1 wcześniej) i za trzeci kwartał do 5,2 proc. (wobec 4,9 proc.).

Urząd mocno zrewidował również dane o wzroście inwestycji w czwartym kwartale 2017 r. - obniżył szacunek do 5,4 proc. rdr z podawanych poprzednio 11,3 proc.

"Na spadek (złożyły się niższe nakłady poniesione przez jednostki sektora instytucji rządowych i samorządowych (w tym głównie nakłady poniesione przez jednostki samorządowe oraz nakłady poniesione na systemy uzbrojenia)" - napisano w komentarzu GUS do danych.

Deficyt i dług

GUS podał również, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 r. wyniósł 1,7 proc. PKB wobec 2,3 proc. PKB w 2016 r. Wcześniej GUS podawał, że ten deficyt wyniósł 1,5 proc.

Natomiast dług sektora finansów publicznych wyniósł w 2017 r. 50,6 proc. PKB wobec 54,2 proc. PKB w 2016 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane