• rozwiń

Uważaj, oszuści stworzyli fałszywą stronę z rejestrem firm

Uważaj, oszuści stworzyli fałszywą stronę z rejestrem firm
Foto: Wikipedia / domena publiczna Foto: GUS ostrzega przed fałszywą stroną z rejestrem REGON

Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed fałszywą stroną z rejestrem REGON. Jest łudząco podobna do oryginalnej, lecz dane firm, które się na niej znajdują, są nieprawdziwe.

"Główny Urząd Statystyczny uprzejmie informuje, że dane udostępniane pod adresem http://wyszukiwarkaregon-gov.pl/ nie pochodzą z rejestru REGON"  - brzmi ostrzeżenie GUS.

Urząd przypomina, że właściwa wyszukiwarka rejestru REGON jest dostępna pod adresem: https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx.

Rejestr REGON

Jak powiedział rzecznik GUS Artur Satora o sprawie zawiadomione są już odpowiednie organa, które mają położyć kres oszukańczym praktykom i odnaleźć odpowiedzialnych.

Zasada działania oszustów jest prosta - w ogłoszeniu pojawia się firma, której dane można sprawdzić w rejestrze REGON, czyli Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej, prowadzonym przez prezesa GUS. Tyle, że oszuści odsyłają na fałszywą stronę REGON, a dane na niej zawarte są nieprawdziwe.

Potencjalny klient, który nie zorientował się, że ma do czynienia z fałszywką i na podstawie oszukańczej strony REGON zawierzył ogłaszającej się firmie i kupił od niej np. sprzęt elektroniczny, musi się pożegnać i ze sprzętem, i z pieniędzmi.

Zobacz: gigantyczne rachunki za prąd. "To jest oszustwo, to nie jest pomyłka":

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane