• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Bezrobocie w dół. "Poprawa we wszystkich regionach"

Jak sprawić, by praca sprawiała przyjemność? Odtwórz: Jak sprawić, by praca sprawiała przyjemność?
Jak sprawić, by praca sprawiała przyjemność?

Stopa bezrobocia w marcu 2018 roku wyniosła 6,6 procent wobec 6,8 procent w lutym - podał Główny Urząd Statystyczny. - Poprawa sytuacji na rynku pracy jest odczuwalna we wszystkich regionach - ocenia ekspert Konfederacji Lewiatan Monika Fedorczuk.

Jak podał w środę Główny Urząd Statystyczny, w marcu stopa bezrobocia wyniosła 6,6 proc. wobec 6,8 proc. w lutym. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że stopa bezrobocia w marcu wyniosła 6,5 proc.

Dobre dane

Jak wskazała Monika Fedorczuk, "kolejny miesiąc dane wskazują na spadek zarówno stopy bezrobocia, jak i liczby osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy".

- Liczba zarejestrowanych bezrobotnych według stanu na koniec marca wynosiła 1 mln 92 tys., co jest kolejnym rekordem - zauważyła.

Niewątpliwie - zdaniem ekspertki - poprawa na rynku pracy w porównaniu do lutego jest związana z sezonowym, obserwowanym corocznie, wzrostem zapotrzebowania na pracę w branżach, takich jak rolnictwo, budownictwo czy turystyka.

- Warto zwrócić uwagę na fakt, iż mimo dużego zróżnicowania terytorialnego sytuacji na rynku pracy, poprawa w zakresie podstawowych wskaźników jest odczuwalna we wszystkich regionach - dodała.

Niższa dynamika

Fedorczuk oceniła, że "niższa dynamika w zakresie zmian wartości wskaźników dotyczących bezrobocia może wskazywać na sytuację, w której osoby zarejestrowane jako bezrobotne w rzeczywistości albo są właśnie w trakcie zmiany pracy, albo nie posiadają kwalifikacji umożliwiających im uczestnictwo w rynku pracy".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane