• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Schetyna ostrzega, że czeka nas "rok totalnych podwyżek"

Foto: Leszek Szymański / PAP Foto: Schetyna krytykuje 2016 rok: to był zły rok dla Polski, zły dla polskiej gospodarki

Mamy diametralnie odmienną ocenę niż ta, którą przedstawiła premier Beata Szydło. 2016 to był zły rok m.in. dla polskiej gospodarki, a 2017 rok będzie czasem totalnych podwyżek - stwierdził w czwartek Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się do podsumowania 2016 roku, jakie wcześniej w czwartek przedstawiła premier Szydło.

- Mamy diametralnie różną opinią i różną ocenę: to był zły rok dla Polski, zły rok dla polskiej gospodarki, już zły rok dla polskiej szkoły, zły rok dla tych wszystkich, którzy tak naprawdę już za wszystko zaczęli płacić drożej - powiedział Schetyna na briefingu prasowym.

Podwyżki w 2017 roku

Dodał, że 2016 r. zapowiadał następny rok, który - według niego - będzie "rokiem totalnych podwyżek" w Polsce.

- Widać, że napisanie budżetu w sposób życzeniowy, niepilnowanie dyscypliny finansów publicznych, wydawanie pieniędzy bez sensownej organizacji i koordynacji pokazuje, że trzeba będzie nadganiać uciekający, czy rozpadający się budżet kolejnymi podwyżkami - uważa Schetyna.

Symptomatyczna była - jak mówił - olbrzymia podwyżka ubezpieczeń OC w ostatnich miesiącach. Dodał, że podstawą do następnych podwyżek, ok. 30-procentowych, będą ceny po podwyżkach z ostatnich miesięcy.Według lidera PO takich podwyżek będzie więcej.

- Nie wierzę w system naczyń połączonych, który wygląda tak, że minister finansów jest w jednej osobie ministrem rozwoju, ma zarabiać pieniądze i od razu je wydawać. Widać brak koordynacji, widać brak organizacji, ta polityka jest życzeniowa. To wszystko jest tak naprawdę jednym, wielkim politycznym oszustwem i będziemy za to płacić cenę, my Polacy - ocenił Schetyna.

Dodał, że podwyżki będą widoczne w następnych tygodniach i miesiącach.

- Dlatego bardzo wyraźnie o tym będziemy mówić i będziemy pokazywać, będziemy mówiąc zupełnie wprost organizować też społeczny protest i taką politykę niezgody, braku akceptacji na politykę podwyżek proponowaną przez państwo PiS - zapowiedział Schetyna.

 

"Opozycja zamiast pracować, zajmuje się awanturnictwem":

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Rysiu1357
Niech ktoś tu ODPISZE za co p.
Tusk zdymisjonował tak honorowego , uczciwego, nie
zamieszanego w żadne układy, kombinatora tamtych czasów
p. G. SCHETYNĘ Właśnie u nas w RP. tylko UB i ,KOMBINATORZY
dążą do obalenia demokratycznego rządu z powodu rozliczeń
jakie się zaczęły
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Sebek 1
Nie panikuj człowieku za Waszych Rządów i wcześniejszych sprzedawaliście wszystko jak leci...za bezcen gdzie pokolenia budowały fabryki a Wy je sprzedaliście...zachodowi z zachód LIKWIDOWAŁ BO NIE LUBIŁ KONKURENCJI.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane