• rozwiń

Grupowe zwolnienia w InPost. Ponad 1,2 tysięcy osób bez pracy

Grupowe zwolnienia w InPost. Ponad 1,2 tysięcy osób bez pracy
Foto: Shutterstock Foto: Pracę w grupie InPost straci około 1257 osób

W grupie InPost szykują się zwolnienia grupowe. Jak poinformowała spółka pracę straci 1257 osób. Powodem jest "ograniczenie nierentownej działalności w obszarze rynku przesyłek listowych".

"Rozwiązanie umów o pracę może potencjalnie dotyczyć grupy pracowników zatrudnionych w spółkach InPost S.A. oraz Bezpieczny List sp. z o.o. obejmującej łącznie maksymalnie około 1257 osób" - czytamy w komunikacie spółki. Jednak ostateczna decyzja w zakresie liczby pracowników objętych zwolnieniami grupowymi zostanie ustalona w toku zwolnień grupowych.

Przyczyny

Decyzja o likwidacji miejsc pracy ma na celu "dostosowanie posiadanego potencjału i kosztów spółki do realiów i perspektyw rynkowych" - informuje InPost.

Zmniejszenie zatrudnienia ma wpłynąć na "ograniczenie nierentownej działalności w obszarze rynku przesyłek listowych i pozwolić na skupienie się na obszarach perspektywicznych". Według firmy przyniesie to pozytywny rezultat w kontekście optymalizacji działalności prowadzonej przez spółki z grupy InPost.

Zarząd spółki wskazał, że uzyskane oszczędności będą możliwe do oszacowania dopiero po zakończeniu procesu restrukturyzacji.

InPost jest największym, niezależnym operatorem pocztowym. Głównym profilem działalności spółki są usługi pocztowo - kurierskie dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Spółka jest największym konkurentem Poczty Polskiej.

W I kwartale br. InPost miał 8,53 mln zł skonsolidowanej straty netto, wobec 5,78 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 9,74 mln zł (poprzednio 7,74 mln zł zysku). Przychody osiągnęły poziom 132 mln zł (wzrost o 1 proc.).

Ruch dostarczy listy od sądu? Firma powalczy z Pocztą i InPostem o kontrakt:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane