• rozwiń

Znana sieć sklepów znika z polskiego rynku. Wkrótce zamknięcie placówek

Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach Odtwórz: Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach
Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach "Źródło: TVN24 BiS"

Kanadyjska sieć obuwnicza Aldo opuszcza Polskę. Do końca sierpnia zamkniętych zostanie 14 sklepów w całym kraju. Jak wskazano w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl, placówki nie przynosiły zysków.

14 polskich sklepów sieci Aldo znajduje się w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Kielcach, Białymstoku, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu.

Przyczyny zamknięcia sklepów

Jak wskazano w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl, "w odróżnieniu od sukcesu Grupy Aldo na arenie międzynarodowej, sklepy w Polsce nie generowały zysków". "Naszym obowiązkiem jest zbudowanie zdrowego i zrównoważonego biznesu. Podobnie jak w przypadku każdej firmy, rentowność każdego sklepu i rynku jest oceniana na bieżąco" - dodano.

Stąd decyzja firmy o zamknięciu placówek.

Jak poinformowało biuro prasowe Grupy Aldo, wszystkie polskie sklepy zostaną zamknięte do końca sierpnia.

Jednocześnie zwrócono uwagę, że marka nadal pozostanie dostępna dla klientów znad Wisły, między innymi za pośrednictwem kanałów internetowych.

Grupa Aldo działa na rynku od 45 lat i obecnie ma ponad 3 tysiące punktów sprzedaży w ponad 100 krajach na całym świecie.

Największe sieci obuwnicze w Polsce

Największą siecią obuwniczą w Polsce pozostaje CCC, które ma 459 placówek w naszym kraju. Na drugim miejscu jest Deichmann. Do sieci należy ponad 250 sklepów. Około 100 sklepów ma Wojas. Ponadto w Polsce działa około 80 sklepów Gino Rossi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane