• rozwiń
  • WIG20 2167.60 -1.23%
  • WIG30 2460.02 -1.21%
  • WIG 57384.75 -1.11%
  • sWIG80 11568.89 -0.51%
  • mWIG40 3712.01 -1.00%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:07

Dostosuj

Przyszłość Grecji i Europy. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA/ ORESTIS PANAGIOTOU Foto: Referendum w Grecji to główny temat weekendu w TVN24 Biznes i Świat

Referendum w Grecji to główny temat weekendu w TVN24 Biznes i Świat. W niedzielę bowiem Grecy mają wypowiedzieć się, czy akceptują warunki kontynuacji międzynarodowego wsparcia, czyli dalsze oszczędności i reformy. Jeśli powiedzą "tak", może to otworzyć drogę do negocjacji nad nowym programem pomocowym. Na antenie także filmy dokumentalne, w tym ostatni odcinek serii dokumentalnej "Pieprz i wanilia" Elżbiety Dzikowskiej.

Sobota

Nadciąga fala upałów. Jak z wysokimi temperaturami radzą sobie mieszkańcy południa Europy? O tym jak przetrwać wielki skwar porozmawiamy z ludźmi, dla których 30 stopni Celcjusza na termometrach to chleb powszedni. Już w sobotę, o 8:00.

Jak co tydzień, razem z Marcinem Cisowskim przyjrzymy się filmowym premierom tygodnia. Czy warto wybrać się na Terminatora i czym zaskoczy nas najnowsza animacja od Pixara. Już o 10:00 w sobotę.

W "Piątej Stronie Świata" ksiądz Kazimierz Sowa zapyta swoich gości o próby legalizacji poligamii w stanach Zjednoczonych, solidarność Unii z Grecją i debacie na temat eutanazji w Bundestagu. W programie Małgorzata Zawadka – antropolog kultury, wieloletnia korespondentka z USA , Piotr Schramm – prawnik z kancelarii Gessel, Jerzy Haszczyński z Rzeczpospolitej i Dionizos Sturis z TOK FM.

O 12:30 zapraszamy Państwa na ostatni odcinek serii dokumentalnej  "Pieprz i wanilia" Elżbiety Dzikowskiej.

O niebezpiecznych wakacjach w cieniu zamachów i o tym jak spędzić je spokojnie, porozmawiamy w sobotę o godzinie 13:00. Naszymi gośćmi będą podróżnik Tomasz Michniewicz i Patrycja Sasnal z PISM.

W "Babilonie" Piotr Marciniak skomentuje z zaproszonymi gośćmi najnowsze wydarzenia z Polskiej i Europejskiej polityki. Gośćmi programu będą: Tatiana Mindewicz-Puacz, Katarzyna Meller, Barbara Nowacka i Joanna Mucha.

Niedziela

Dowcip niekoniecznie zabawny. Amerykańska celebrytka Paris Hilton na pokładzie samolotu, który spada... na niby. Zamiast śmiechu - łzy przerażenia i pozew sądowy. W niedzielę o 11:00 z Andrzejem Mleczko pomówimy o granicach żartu i dobrego smaku.

O godzinie 11:30, w programie "Korespondent", Jan Niedziałek zapyta swoich gości o greckie referendum i terrorystyczne alerty w Europie. W programie gościć będą: Michał Jaranowski z "Deutche Welle", David McQuaid - niezależny publicysta i Michał Tracz z TVN24.

W ten weekend z uwagą będziemy się przyglądać sytuacji w Grecji. W niedzielnym referendum Grecy będą głosować "za", lub "przeciw" planom pomocowym Unii Europejskiej. Głosowanie będzie zarazem plebiscytem poparcia dla polityki rządu Aleksisa Tsiprasa. W specjalnym raporcie o godzinie 18:00 w niedzielę, podsumujemy wyniki głosowania. Porozmawiamy tez o przyszłości Grecji i całej strefy Euro.

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat:

Sobota - 4.07
12:30 Premiera "Pieprz i Wanilia - życie jest piękne"
17:00 Nauka na tropie zbrodni
20:00 Premiera Ewa Ewart poleca: Argos TV: Świat według Russia Today

Niedziela - 5.07
10:30 "Pieprz i Wanilia - życie jest piękne"
17:00 Brazylia: Narodziny Potęgi
20:00 Ewa Ewart poleca: Egipski kryzys
21:30 Ewa Ewart: Świat według Russia Today
22:30 Ewa Ewart poleca: Zero tolerancji

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane