• rozwiń

Premier zapowiada "Gospodarkę Plus". Stocznie jednym z filarów

Beata Szydło opowiada o programie "Gospodarka plus" oraz istocie stoczni szczecińskiej Odtwórz: Beata Szydło opowiada o programie "Gospodarka plus" oraz istocie stoczni szczecińskiej
Foto: tvn24 Foto: Beata Szydło w szczecińskiej stoczni | Video: Beata Szydło opowiada o programie "Gospodarka plus" oraz istocie stoczni szczecińskiej

Chcemy, żeby przemysł stoczniowy był jednym fundamentów polskiej gospodarki - powiedziała w poniedziałek w Szczecinie premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjmie projekt ustawy stoczniowej.

- Chcemy, żeby ta gałąź przemysłu była z jednym fundamentów polskiej gospodarki - zadeklarowała szefowa rządu.

Dobre warunki dla przedsiębiorców

- Mam ogromną satysfakcję, że w tak krótkim czasie udało się przygotować projekt ustawy. (...) To będzie początek drogi, ale niezwykle istotny. Wierzę, że dzięki tej propozycji będzie możliwe stworzenie warunków dla przedsiębiorców, którzy w tej chwili zainwestowali, prowadzą swoją działalność, ale i dla nowych podmiotów gospodarczych - podkreśliła premier.

Jak dodała, rząd widzi możliwość inwestowania i realizowania potrzebnych zakupów w polskich stoczniach na potrzeby polskiego wojska.

Premier zapowiedziała, że dla rządu gospodarka jest priorytetem. Podkreśliła, że w rozwoju gospodarki potrzebna jest współpraca resortów, "wykorzystywanie polskich zasobów", "przywracanie dobrego klimatu dla odbudowy polskiego przemysłu" oraz reindustrializacja.

Gospodarka plus

- Całościowy program, który nazwaliśmy "Gospodarka Plus" będzie przez nas traktowany priorytetowo, będziemy realizować poszczególne części bardzo konsekwentnie - zaznaczyła szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, na program "Gospodarka Plus" składają się m.in. plan rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego, program mieszkaniowy, program odbudowy górnictwa, i rozwój przemysłu stoczniowego.

Ministrowie gospodarki morskiej i finansów przedstawili dziennikarzom w połowie marca projekt ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego. Projekt ustawy zakłada m.in. zwolnienie stoczni z podatku VAT, wybór między CIT a zryczałtowanym 1-proc. podatkiem od wartości sprzedanej produkcji oraz możliwość włączenia stoczni do Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane