• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Sprawdź trasę swojego pociągu. Google i PKP rozpoczęły współpracę

Pierwszy pociąg Pendolino wyruszył w trasę Odtwórz: Pierwszy pociąg Pendolino wyruszył w trasę
Foto: materiały prasowe | Video: tvn24 Foto: W PKP coraz lepiej | Video: Pierwszy pociąg Pendolino wyruszył w trasę

Google Polska i PKP Intercity rozpoczęły współpracę, dzięki której na internetowych mapach Google dostępny jest rozkład połączeń przewoźnika. Osoby planujące podróż mogą sprawdzić na Google Maps czasy przejazdów.

W usłudze maps.google.pl dostępne są połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity, czyli Express InterCity Premium(Pendolino), Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe (TLK). W przypadku połączeń międzynarodowych usługa będzie pokazywała czasy przejazdów na terenie Polski.

Zaplanuj podróż z Google Maps

Aby zaplanować podróż pociągiem, trzeba wejść na stronę maps.google.pl lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonie lub tablecie, następnie kliknąć ikonkę „Wyznacz trasę”. Z listy dostępnych opcji należy wybrać “Transport kolejowy”, a następnie wpisać stację początkową i końcową. To wystarczy, aby uruchomić wyszukiwarkę połączeń, sprawdzić trasę, znaleźć stacje czy oszacować czas przejazdu.

Zakup biletu na przejazd pociągiem nadal będzie możliwy tylko ze strony internetowej PKP Intercity, gdzie należy ponownie wpisać dane dotyczące wybranego połączenia. W przeciwieństwie do transportu drogowego, dla którego wyświetlane są informacje o korkach i utrudnieniach, informacje o pociągach PKP Intercity dotyczą rozkładu jazdy, który przewoźnik ustala na 90 dni.

"To są dane takie jak PKP Intercity publikuje na swoich stronach internetowych. Natomiast wszelkie dane bieżąco związane z utrudnieniami czy remontami PKP Intercity komunikuje swoimi kanałami. Jeśli chodzi o rozkłady, są one co kilka dni aktualizowane na naszych mapach. Ale te informacje służą do zaplanowania podróży" - powiedziała Marta Jóźwiak z Google Polska.

Współpraca będzie rozwijana

Rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska powiedziała, że spółka docelowo będzie chciała, aby prezentowane były dane o podróży w czasie rzeczywistym. "Będziemy o tym rozmawiać. Współpraca będzie rozwijana, aby docelowo na mapach Google znalazło się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity" - zaznaczyła Szopowska.

Dodała, że użytkownicy mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie na temat usługi na adres mailowy gt@intercity.pl oraz poprzez specjalny wniosek dostępny na stronie PKP Intercity.

Transport publiczny na mapach Google pokrywa ponad 15 tys. miast na całym świecie i zawiera dane na temat komunikacji dla ponad miliona tras. Można także wyszukiwać połączenia między obiektami znajdującymi się w różnych krajach.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane