• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Bankowy gigant wchodzi mocniej do Polski. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy

Bankowy gigant wchodzi mocniej do Polski. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy
Foto: Shutterstock Foto: Goldman Sachs uruchomi w Polsce centrum technologiczne, w którym zatrudnienie znajdzie kilkaset osób

Goldman Sachs uruchomi w Polsce centrum technologiczne, w którym zatrudnienie znajdzie kilkaset osób - informuje "Rzeczpospolita". Rozbudowa biura w Warszawie ma potrwać trzy lata.

Jak zauważa gazeta już od kilku miesięcy na stronie rekrutacyjnej Goldman Sachs pojawiają się oferty pracy dla informatyków w Warszawie. W czwartek aktualne pozostają 22 oferty pracy, stanowiące liczbę niewiele mniejszą, niż całe dotychczasowe zatrudnienie amerykańskiego giganta w Polsce.

Ile miejsc pracy?

- W wyniku strategicznych decyzji bank zdecydował się powiększyć skalę swojej działalności w Warszawie - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Adib Sisani, rzecznik prasowy Goldman Sachs na region Europy Środkowo-Wschodniej.

- Rozbudowa biura, które docelowo będzie liczyć kilkuset pracowników, będzie realizowana w etapach w ciągu trzech lat. Większość pracowników znajdzie zatrudnienie w departamencie technologii i operacji. - dodał.

Z informacji gazety wynika, że Goldman Sachs chce zatrudnić w Polsce co najmniej 200 osób, jednak prawdopodobnie nie więcej niż 500.

Nowego szefa zyska powiększony dział technologii i operacji.

Na stanowisku pozostać ma za to obecny szef warszawskiego oddziału Goldman Artur Tomala, który dalej będzie kierował dotychczasowym zespołem bankowców inwestycyjnych.

Jakie zadania?

Do zadań działu technologii Goldman Sachs należy projektowanie jego systemów informatycznych, wspierających kluczowe obszary działalności, takie jak zautomatyzowany handel, czy zarządzanie ryzykiem. Dział operacji zapewnia natomiast wsparcie dla usług banku w obszarze bankowości, tradingu, zarządzania aktywami oraz brokerki.

Goldman Sachs, to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Został założony w 1869 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Nowym Jorku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
em 1
A skubną nas tak że długo się z kolan nie podniesiemy. Taki sam błąd zrobili Grecy wpuszczając obce banki na swoje terytorium a oni w podzięce puścili Grecję w skarpetkach. I tylko nacjonalizacja tych banków i pozamykanie na dożywocie bankierów może uwolnić Grecję od długów ,których oni nie mają tylko banki.
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane