• rozwiń

W tych dniach zakupów nie zrobisz. Godziny otwarcia sklepów w majówkę

26.04.2018 | Zapowiada się ciepła majówka. "Jakby tak z 25 stopni przygrzało, to byłoby super" Odtwórz: 26.04.2018 | Zapowiada się ciepła majówka. "Jakby tak z 25 stopni przygrzało, to byłoby super"
26.04.2018 | Zapowiada się ciepła majówka. "Jakby tak z 25 stopni przygrzało, to byłoby super" "Źródło: Fakty TVN"

W majówkę możesz mieć problem ze zrobieniem zakupów. W najbliższy wtorek i czwartek w związku z przypadającymi na te dni świętami większość sklepów będzie nieczynna. Okazja do uzupełnienia braków pojawi się 2 maja.

Majówka to dobra okazja do odpoczynku oraz zaplanowania krótkiego urlopu. Zwłaszcza, że w tym roku pracownikom sprzyja kalendarz i niektórzy z nich mogą liczyć nawet na 9 dni wolnego.

Warto przy tym jednak pamiętać o przepisach dotyczących działania sklepów w tym okresie.

Handel 1 i 3 maja obędzie się bowiem tylko w najmniejszych placówkach. Pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. Czynne pozostaną także stacje benzynowe.

Handlowe będą niedziele 29 kwietnia i 6 maja. Ewentualne braki w zaopatrzeniu będzie można uzupełnić także 2 maja.

Godziny otwarcia sklepów

Największa sieć handlowa w Polsce - Biedronka - poinformowała tvn24bis.pl, że "2 maja większość sklepów sieci Biedronka będzie czynna od godziny 7.00 do 22.00". Jak dodano, "w wybranych lokalizacjach sklepy sieci mogą być otwarte w innych godzinach".

W środę zakupy zrobimy również w sklepach Carrefour. "Sklepy czynne będą w standardowych godzinach (w zależności od lokalizacji do 22.00 bądź 24.00 - red.). Jeżeli jednak dane centrum handlowe zarządzi inaczej, pojawi się taka informacja odpowiednio wcześniej" - wynika z informacji przekazanej tvn24bis.pl.

Ponadto otwarte będą placówki Auchan (do 21.00 lub 22.00), Lidla (do 21.00 lub 22.00) oraz Tesco (nawet do 24.00). W standardowych godzinach (w zależności od lokalizacji do 21.00 lub 22.00) będą czynne także sklepy należące do sieci Piotr i Paweł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane