• rozwiń

Temat: Gospodarka

Partia syropu dla dzieci wycofana z obrotu

Leki szyte na miarę. Pierwsze na świecie tabletki z drukarki 3D wchodzą na rynek Odtwórz: Leki szyte na miarę. Pierwsze na świecie tabletki z drukarki 3D wchodzą na rynek
Leki szyte na miarę. Pierwsze na świecie tabletki z drukarki 3D wchodzą na rynek "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Partia leku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego Pediprofen został decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wycofany z obrotu.

DECYZJA GŁÓWNEGO INSPEKTORATU FARMACEUTYCZNEGO

Decyzja GIF-u dotyczy partii produktu J01 o dacie ważności 12.2018.

- Wycofanie leku jest konsekwencją negatywnego wyniku badań w narodowym Instytucie Leków. Preparat nie spełniał warunku czystości mikrobiologicznej, czyli był odmienny od wzorca leku - poinformował tvn24bis.pl Paweł Trzciński, rzecznik prasowy GIF.

Trzciński dodał również, że osoby, które spożyły lek bądź podały go swoim pociechom nie powinny obawiać się o ich zdrowie.

- Analiza ryzyka nie wskazuje na poważne zagrożenie życia i zdrowia w Polsce i innych krajach europejskich, które zgłosiły problem zanieczyszczenia - wyjaśnił rzecznik GIF.

Zwrot produktu

Osoby, które zakupiły lek z wycofanej partii mogą go zwrócić do aptek, ale - jak poinformował rzecznik GIF - nie otrzymają za niego zwrotu pieniędzy. - Apteka nie dokona też bezpłatnej wymiany, bo wycofanie dotyczy jedynie aptek i hurtowni - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane