• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Wznowili produkcję po dużej awarii. "Zakładamy, że szybko nadrobimy zaległości"

Samochodowy boom trwa. Polacy najczęściej wybierają trzy marki Odtwórz: Samochodowy boom trwa. Polacy najczęściej wybierają trzy marki
Samochodowy boom trwa. Polacy najczęściej wybierają trzy marki "Źródło: TVN24 BiS"

Po tygodniowej przerwie wynikającej z awarii technicznej w fabryce Opla w Gliwicach wznowiono produkcję - poinformował dyrektor do spraw Public Relations w Oplu Wojciech Osoś. Pracownicy w tym czasie mieli dni wolne, które będą odpracowywać.

- Zakładamy, że szybko będziemy w stanie nadrobić zaległości. Sukcesywnie i zgodnie z planem będziemy dalej realizować nasze zadania produkcyjne - zapewnił Osoś.

Do awarii doszło 23 sierpnia. Informowaliśmy o niej jako pierwsi. Jak podał wówczas Osoś, na wydziale tłoczni gliwickiego zakładu w wyniku awarii technicznej doszło do unieruchomienia jednej z trzech linii pras. W związku z awarią produkcja w zakładzie została wstrzymana.

Rekordowa liczba samochodów

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapewnieniami, dziś (od drugiej zmiany, czyli godz. 14) produkcja została wznowiona - powiedział.

W związku z tygodniową awarią pracownicy mieli te dni wolne. Będą je odrabiać "zgodnie z przyjętym harmonogramem".

Gliwicki zakład wyprodukował w ubiegłym roku rekordową liczbę ponad 200 tys. samochodów; w tym roku zakłada produkcję na podobnym poziomie. Głównym modelem fabryki jest Opel Astra piątej generacji.

Od 1 sierpnia Opel należy do francuskiej Grupy PSA - właściciela marek Peugeot, Citroen i DS. Jak informowano wówczas, francuski koncern motoryzacyjny PSA sfinalizował przejęcie Opla i Vauxhalla od General Motors za 1,3 mld euro. Tym samym powstał drugi co do wielkości, po Volkswagenie, producent samochodów w Europie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane