• rozwiń

Tabletki na gardło wycofane ze sprzedaży

Kawa na zdrowie. Ile można pić? Odtwórz: Kawa na zdrowie. Ile można pić?
Kawa na zdrowie. Ile można pić? "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wycofania suplementu diety Propolis forte. Powodem było ponad czterokrotne przekroczenie najwyższego poziomu stężenia węglowodorów aromatycznych w badanych próbkach.

W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną "stwierdzono wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne w stężeniu przekraczającym ponad czterokrotnie najwyższy dopuszczalny poziom".

Podejrzana partia

Chodzi o Propolis forte o smaku mentolowym w opakowaniach po 30 tabletek o numerze partii: 84505. Data minimalnej trwałości: 4 kwietnia 2021 r.

Z informacji podanych przez GIS wynika, że wspólnym surowcem wykorzystanym do produkcji kwestionowanych partii suplementów diety Propolis plus oraz Propolis Forte o smaku mentolowym była jedna partia ekstraktu propolisowego.

"W związku z powyższym producent, Farmina Sp. z o.o., zdecydowała o dobrowolnym wycofaniu wszystkich produktów, do produkcji których użyto podejrzaną partię ekstraktu propolisowego" - podał GIS.

Wycofano następujące produkty:

- Propolis forte, 30 tabletek do ssania, o smaku mentolowym, nr serii 84505, termin przydatności do spożycia 04.04.2021,

- Propolis forte, 30 tabletek do ssania o smaku pomarańczowym, nr serii 84506, termin przydatności do spożycia 04.04.2021,

- Propolis plus, tabletki, 100 tabletek, nr serii 271117, termin przydatności do spożycia 27.11.2020,

- Propolis forte, tabletki do ssania, o smaku mentolowym, nr serii 041217, termin przydatności do spożycia 04.12.2020,

- Propolis forte, 30 tabletek do ssania o smaku pomarańczowym, nr serii 051217, termin przydatności do spożycia 05.12.2020

Na suchość w gardle

Propolis Forte to suplement diety, zawierający propolis (ekstrakt standaryzowany) i kompleks witamin z grupy B, które mają łagodzić uczucie dyskomfortu i suchości w gardle.

GIS zaleca zaprzestanie spożywania wskazanych partii produktów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane