• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Partia jaj z salmonellą wycofana ze sprzedaży

Partia jaj z salmonellą wycofana ze sprzedaży Odtwórz: Partia jaj z salmonellą wycofana ze sprzedaży
Partia jaj z salmonellą wycofana ze sprzedaży "Źródło: GIS"

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące stwierdzenia pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj. "Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo" - wskazano w komunikacie.

Jak podano w komunikacie, obecność bakterii Salmonella Enteritidis wykryto na powierzchni skorupek jaj.

Salmonella na skorupkach jaj

Chodzi o "jaja kurze z chowu klatkowego 10 sztuk, klasa A, klasa wagowa M". Data minimalnej trwałości będąca jednocześnie numerem partii: 20.05.2019 (12). Kod na skorupkach jaj: 3-PL14271307.

Producentem jest Ferma "Złote Jajko" z Gozdowa (województwo mazowieckie).

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

Jak czytamy w komunikacie, o wyniku badania Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała: Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sierpcu, właściwego ze względu na siedzibę producenta oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żurominie, właściwego ze względu na siedzibę zakładu pakowania jaj.

GIS poinformował, że spółka Eurocash, w której pobrano próbkę produktu, uruchomiła procedurę wycofania produktu z obrotu handlowego. "Komunikat o konieczności wycofania towaru z wadliwej partii został przekazany również klientom" - czytamy.

"Nie należy spożywać jaj"

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że "nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia".

"Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" - dodano.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane