• rozwiń

Partia kiełbasy wycofana ze sprzedaży. "Potencjalne zagrożenie dla zdrowia"

Przez suszę wzrosną ceny? Ekspert uspokaja Odtwórz: Przez suszę wzrosną ceny? Ekspert uspokaja
Przez suszę wzrosną ceny? Ekspert uspokaja "Źródło: tvn24bis"

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed bakteriami Listeria monocytogenes, które wykryto w produkcie "Kiełbasa śląska z szynki ekstra" o numerze partii 04128 i terminie przydatności do spożycia 15 lipca 2018 r. Jedzenie kiełbasy z tej partii może być groźne dla zdrowia.

Producentem kiełbasy są Zakłady Mięsne "OLEWNIK-BIS" Sp. z o.o. w Drobinie. Bakterie wykryto w jednej z pięciu próbek produktu badanych w ramach urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej.

GIS poinformował we wtorek - w tak zwanym ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności - że firma rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii produktu. Proces ten jest nadzorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

GIS wskazuje, że "nie należy spożywać kiełbasy o numerze partii wskazanej w komunikacie, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia".

Jak czytamy na stronie urzędu, bakterie mogą wywołać listeriozę. Choroba stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Oświadczenie producenta

Zakłady poinformowały konsumentów - między innymi za pośrednictwem swojej strony internetowej - o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu do miejsca zakupu.

W swoim oświadczeniu firma zapewnia, że bezpieczeństwo konsumentów jest dla niej najważniejsze i informuje, że "wraz z działaniami naprawczymi prowadzi wnikliwe obserwacje mające na celu ustalenie przyczyn potencjalnych niezgodności".


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane