• rozwiń

Wstrzymana sprzedaż ponad 100 serii leku na nadciśnienie

Wrocławscy lekarze wykonali pionierską operację na oporne nadciśnienie Odtwórz: Wrocławscy lekarze wykonali pionierską operację na oporne nadciśnienie
Wrocławscy lekarze wykonali pionierską operację na oporne nadciśnienie "Źródło: TVN 24 Wrocław"

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wstrzymaniu dystrybucji ponad 100 serii leku na nadciśnienie - Vanatex HCT.

"Główny Inspektor Farmaceutyczny otrzymał informację w systemie Rapid Alert o podejrzeniu braku spełnienia wymagań jakościowych dla substancji czynnej Valsartanum użytej w procesie wytwarzania" - czytamy w uzasadnieniu.

Chodzi o 106 serii leku Vanatex HCT (Valsartanum + Hydrochlorothiazidum), 160 mg + 25 mg, 160 mg + 12,5 mg oraz 80 + 12,5 mg.

ZOBACZ, O KTÓRE SERIE LEKU CHODZI

Producentem tabletek są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA.

Zalecenia dla pacjentów

Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy poinformowała, że serie leku wskazane przez GIF zostały wstrzymane w obrocie aptecznym i hurtowym. Wyjaśniła, że będą one wstrzymane do czasu przeprowadzenia badań, które potwierdzą bądź wykluczą podejrzenie.

Wskazała, że Polpharma SA zaopatruje się w substancje czynną Valsartanum także u innych producentów. Leki wytworzone przy jej udziale nie zostały objęte decyzją GIF i znajdują się w sprzedaży.

Rzeszotalska poradziła, aby osoby, które posiadają w domowych apteczkach lek o seriach wskazanych przez GIF, wstrzymały się od przyjmowania i udały się do lekarza celem przepisania  zamiennej terapii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane