• rozwiń

Partie żelu na trądzik wycofane z obrotu

Partia musli owocowych dla dzieci wycofana ze sprzedaży. "Ryzyko zadławienia" Odtwórz: Partia musli owocowych dla dzieci wycofana ze sprzedaży. "Ryzyko zadławienia"
Partia musli owocowych dla dzieci wycofana ze sprzedaży. "Ryzyko zadławienia" "Źródło: GIF"

Główny Inspektor Farmaceutyczny – w związku ze stwierdzeniem wady jakościowej – wycofał z obrotu dwie serie popularnego żelu o działaniu przeciwtrądzikowym Benzacne.

Wycofanie dotyczy serii: 384398 (data ważności 04.2019) oraz 399029 (z datą ważności 10.2019).

Dlaczego wycofano Benzacne

Do GIF wpłynęła informacja od pomiotu odpowiedzialnego – jakim jest Takeda Pharma Sp. z o.o. – dotycząca otrzymania wyników poza specyfikacją, jeśli chodzi o wygląd żelu ww. partii i zawartość substancji czynnej, wskutek wady opakowania.

Benzacne to biały żel bez zapachu, stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego. Występuje w dwóch stężeniach: słabszym 50 mg/g żelu oraz mocniejszym 100 mg/g żelu. Substancją czynną Benzacne żel jest nadtlenek benzoilu.

Serie leku wstrzymanego w obrocie w Polsce można, po przedstawieniu dowodów na bezpieczeństwo jego stosowania, ponownie wprowadzić na rynek. W razie wycofania leku nie ma takiej możliwości.

Każdego miesiąca GIF wydaje średnio kilka decyzji o wycofaniu poszczególnych serii produktów z obrotu.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane