• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Szybciej do granicy z Ukrainą. Wybrano wykonawcę obwodnicy

Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśnia Odtwórz: Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśnia
Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśnia "Źródło: TVN Turbo"

Firma Budimex złożyła najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę około sześciokilometrowego odcinka drogi krajowej 94 Łańcut-Głuchów w województwie podkarpackim - poinformował rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Firma zamierza zaprojektować i zbudować obwodnicę miasta Łańcuta za 115,8 miliona złotych.

Podpisanie umowy będzie możliwe w przypadku braku odwołań i po wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

O inwestycji

Budimex zaoferował zrealizowanie inwestycji w 34 miesiące za 115,8 mln zł brutto.

Rzeszowski oddział GDDKiA poinformował, że rozbudowa obwodnicy miasta Łańcuta, realizowana będzie w systemie "optymalizuj-projektuj-buduj".

Oznacza to, że wykonawca zaprojektuje, uzyska wymagane prawem decyzje oraz zmianę zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a także wybuduje i odda do użytkowania odcinek drogi krajowej numer 94.

Jak czytamy w komunikacie, obwodnica będzie miała po jednym pasie w każdym kierunku, z trwałym rozdzieleniem kierunków jazdy, obustronne chodniki lub ciągi pieszo-rowerowe oraz zatoki autobusowe.

Droga krajowa numer 94 biegnie od granicy z Niemcami w Zgorzelcu do granicy z Ukrainą w Korczowej. Stanowi alternatywę dla autostrady A4.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane