• rozwiń

Przetargi drogowe na nowych zasadach. Ma być szybciej

Przetargi drogowe na nowych zasadach. Ma być szybciej
Foto: tvn24 Foto: Budowa drog ma przyspieszyć przez uproszczenie przetargów

Kolejne przetargi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie ogłaszała na nowych zasadach, pierwsze dwa postępowania będą dotyczyły dwóch odcinków trasy S61 - poinformował we wtorek Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk.

- Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu ogłosimy pierwszy przetarg na nowych zasadach i będzie on dotyczył dwóch odcinków trasy S61 - powiedział Kondraciuk.

Warunki przetargów

Nowe warunki przetargów będą zakładały m.in. zmniejszenie wymogów wobec wykonawców i dodatkowe punkty za skrócenie czasu realizacji.- My będziemy pokazywali termin zakończenia inwestycji, natomiast jego skrócenie przez wykonawcę o trzy, cztery, pięć, sześć miesięcy będzie dawało dodatkowe punkty. Jeśli jednak wykonawca przekroczy wcześniej zadeklarowany termin, będzie miał obniżone wynagrodzenie - powiedział Kondraciuk.

Obecny na konferencji wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział, że GDDKiA będzie starała się ogłaszać przetargi jednoetapowe, aby jeszcze dodatkowo skrócić czas wyłaniania wykonawców.

- To racjonalne podejście, bo dzielenie przetargów na dwa wydłużało o kilka miesięcy proces decyzyjny i musimy to uprościć – dodał wiceminister.

Szmit podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi resortu, że w 2017 r. możliwe jest podpisanie umów na budowę dróg o wartości około 24 mld zł.

 

GDDKiA otworzyła autostradę A1 do Czech:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
piotr_bo
PiS zbudował zdaje się jakieś 4km autostrady przez 3 lata a PO pewnie z 1000km jak nie lepiej i teraz PiS chce zmienić sprawdzony system, odpowiedź zdaje się prosta, jeszcze na tym łapy nie położyli i jeszcze nie ma tam Misiewiczów i trzeba to zmienić.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane