• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Gaz będzie tańszy. Dzięki taniej ropie i dolarowi

Gaz będzie tańszy. Dzięki taniej ropie i dolarowi
Foto: sxc.hu Foto: W br. marcu PGNiG obniżył taryfy gazu dla odbiorców hurtowych

Prezes GK PGNiG Mariusz Zawisza nie wykluczył w piątek, że spółka wystąpi do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o weryfikację taryf dla indywidualnych odbiorców gazu.

- Nie wykluczam, że w jakimś momencie, gdy dojdziemy do wniosku, że ceny ropy i kurs dolara gwarantują nam utrzymanie marż, wystąpimy z wnioskiem do URE o weryfikację taryf - powiedział Zawisza.

Polityka prokliencka

Dziennikarze pytali go czy spółka ma zamiar wystąpić do URE o obniżkę taryf dla odbiorców indywidualnych, tak jak postąpiła w przypadku dużych klientów, którym w marcu br. taryfy te obniżono.

- Staramy się prowadzić politykę "prokliencką", czyli dzielić się z naszymi klientami naszym dobrostanem. W części dużych klientów, taryfy z natury rzeczy na całym świecie się różnią - powiedział.

W br. marcu PGNiG obniżył taryfy gazu dla odbiorców hurtowych, czyli takich, którzy kupują gaz do dalszej odsprzedaży oraz największych odbiorców końcowych, którzy rocznie zużywają powyżej 25 mln m sześc. tego paliwa. Obniżki wyniosły średnio 7,1 proc. za gaz wysokometanowy oraz 3,2 proc. za gaz zaazotowany. Taryfa dla klientów hurtowych obowiązuje do lipca br. taryfa dla klientów indywidualnych do końca roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane