• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Funkcjonariusze ABW w siedzibie KGHM

Funkcjonariusze ABW w siedzibie KGHM
Foto: TVN24 Foto: Agenci w KGHM

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli dzisiaj do siedziby KGHM. Zabezpieczyli dokumentację związaną z inwestycjami spółki. Śledztwo dotyczy wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wszczęła swoje postępowanie 21 października. Dzisiaj na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu funkcjonariusze ABW weszli do siedziby KGHM. Jak powiedziała nam rzeczniczka wrocławskiej prokuratury, śledztwo dotyczy nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym, czyli wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Na razie bez zarzutów

- W dniu dzisiejszym na wniosek ABW, prokurator wydał postanowienie o żądaniu dokumentów mogących stanowić dowód w sprawie - powiedziała tvn24bis.pl Anna Zimoląg, rzecznik wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej.

Jak zaznaczyła, nikogo nie zatrzymano i nikomu nie przedstawiono zarzutów.

- W spółce prowadzone są czynności ABW dotyczące dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nie przeciwko konkretnym osobom. Spółka współpracuje z funkcjonariuszami i nie jest upoważniona do udzielania informacji o szczegółach sprawy - potwierdził tvn24bis.pl Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM.

KGHM to światowy lider w produkcji miedzi i srebra z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi. Polski koncern posiada kopalnie zlokalizowane na trzech kontynentach – w Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Jest współwłaścicielem kopalni Sierra Gorda w Chile, jednego z największych pod względem wielkości zasobów złóż rud miedzi na świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane