• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Temat: Mieszkania na wynajem od rządu

"Mieszkania na wynajem" zdobywają kolejnych lokatorów. Ale są jeszcze wolne lokale

"Mieszkania na wynajem" zdobywają kolejnych lokatorów. Ale są jeszcze wolne lokale
Foto: jakusiebie.pl Foto: Budynek ma 6 pięter, 2 klatki schodowe oraz garaż podziemny

Zlokalizowany w Poznaniu pierwszy budynek Funduszu Mieszkań na Wynajem jest już w całości udostępniony do najmu. Do oferty skierowano w środę kolejnych 75 mieszkań. Do tej pory w budynku liczącym 124 lokale wynajęto 17 mieszkań, a 6 jest zarezerwowanych.

W ramach Fundusz państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) finansuje program budowy mieszkań. Jego celem jest zwiększenie dostępności lokali na wynajem w Polsce; Fundusz ma być też alternatywą dla kredytów hipotecznych. Za inwestycje w ramach programu oraz za proces związany z wynajmem mieszkań odpowiada spółka BGK Nieruchomości.

Kolejna partia

- W środę na naszym serwisie jakusiebie.pl został uruchomiony proces rezerwacji kolejnej partii mieszkań - powiedział w Poznaniu prezes BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński.

Na wynajem przeznaczono 26 mieszkań jednopokojowych, 42 mieszkania dwupokojowe oraz 7 mieszkań trzypokojowych o metrażach od 23,6 m kw. do 56,4 m kw. Mieszkania są obecnie wykańczane i wyposażane – najemcy mogą wprowadzać się po 4 maja.

- Cena wynajmu przykładowej kawalerki o powierzchni 26 m kw. wynosi 890 zł miesięcznie przy umowie na 2-4 lat. Dwupokojowe mieszkanie o wielkości 34 m kw. to 1170 zł, a trzypokojowe o powierzchni 53 m kw. to 1670 zł - podała Agnieszka Horaczy-Modrzejewska z BGK Nieruchomości.

Do miesięcznego czynszu dochodzi opłata eksploatacyjna oraz opłaty licznikowe.

Pierwsi najemcy

Fundusz podpisał już umowy na wynajem w pierwszej klatce poznańskiego budynku, gdzie znajduje się 49 mieszkań; są w nich pierwsi najemcy. Słowiński podał, że po uruchomieniu oferty na możliwość podpisania umowy czeka nadal ponad 500 chętnych. - Były przypadki mieszkań, na które zapisało się ponad 20 osób, a na niektóre nawet 50 - wyliczał.

Przedstawiciele Funduszu przyznają, że jak na razie najmniejszym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o dużej powierzchni. - Potwierdza to nasze wcześniejsze badania i założenia modelu biznesowego, że większe zainteresowanie będzie małymi mieszkaniami. Przede wszystkim 1-2 pokojowymi - dodał Słowiński.

Budynek przy ul. Saperskiej w Poznaniu ma 6 pięter, 2 klatki schodowe oraz garaż podziemny. Nieruchomość znajduje się na terenie rozbudowywanego obecnie osiedla, położonego w dzielnicy Wilda. Budynek położony jest 6 km od centrum Poznania, dojazd samochodem zajmuje ok. 20 minut, w pobliżu dostępna jest także komunikacja miejska.

Mieszkania "pod klucz"

Mieszkania są przygotowane w standardzie "pod klucz". Mają wykończone podłogi, sufity i ściany, zamontowane drzwi wewnętrzne oraz oświetlenie, w oknach zamontowane są rolety, a nad oknami karnisze. W pełni wyposażone są łazienki i kuchnie. Za dodatkową opłatą pierwsi najemcy będą mogli wynająć również komórkę lokatorską, miejsce w garażu podziemnym lub miejsce postojowe na zewnątrz budynku.

Projekt Mieszkań na Wynajem oparty jest na zasadach komercyjnych, a ceny wynajmu mieszkań zależą m.in. od długości trwania umowy najmu. Najemcą mieszkań z Funduszu może zostać każdy, kto zgłosi chęć najmu mieszkania za pośrednictwem strony internetowej www.jakusiebie.pl lub dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta Funduszu i przejdzie procedurę weryfikacji finansowej. Zgłoszenia rozpatrywane są zgodnie z kolejnością.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zwęglona Zielona Pyra
Koszmarnie drogie te mieszkania. Nie powinny kosztować więcej niż 1100-1200 zł +opłaty/miesiąc. Dodam, że ja wynajmuję długoterminowo mieszkanie w Poznaniu za 1100zł + opłaty 2 pokojowe w nowym 4 letnim bloku o powierzchni 52m2(w tym miejsce postojowe w hali podziemnej), umowa na 3 lata(kolejna będzie na 5 lat)
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane