• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nowa tania linia lotnicza wchodzi do Polski. Oferuje codzienne połączenia

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice zyskał nowe połączenia międzynarodowe. Od kwietnia przyszłego roku Flydubai zacznie latać ze stolicy Małopolski do Dubaju. To pierwsza trasa z Polski taniego przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Trasa pomiędzy miastami będzie obsługiwana przez najnowsze Boeingi 737 MAX 8, które Flydubai zaprezentował na Dubai Airshow w listopadzie.

Prezes Kraków Airport podkreślił, że loty do Dubaju to pierwsze połączenie Krakowa z krajami Zatoki Perskiej. - Linia lotnicza Flydubai potwierdziła trafność analiz prowadzonych przez krakowskie lotnisko. To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską - ocenił.

Linie Flydubai współpracują z narodowym przewoźnikiem Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co umożliwi pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń dalekodystansowych, które w swojej ofercie posiadają te linie.

Codzienne loty Kraków - Dubaj rozpoczną się 8 kwietnia 2018 roku.

Loty do Kijowa

To nie jedyne nowe połączenie z krakowskiego lotniska. Władze portu lotniczego poinformowały w środę, że po kilku latach przerwy wracają bezpośrednie połączenia ze stolicy Małopolski do Kijowa. Będzie je realizować największa ukraińska linia lotnicza Ukraine International Airlines (UIA).

Połączenia na lotnisko Kijów-Boryspol od 26 grudnia będą wykonywane sześć razy w tygodniu, a od 8 stycznia codziennie z wykorzystaniem samolotów typu Embraer 145 Regional Jet.

- Oferta nowego, tradycyjnego przewoźnika lotniczego i poszerzenie siatki połączeń o wschodni kierunek potwierdza atrakcyjność gospodarczą i turystyczną Małopolski - ocenił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Władze portu zwracają uwagę, że Kraków to drugie najbardziej znane miasto i trzecie w rankingu najlepszych miast do inwestowania i mieszkania wśród obywateli Ukrainy. Stolicę Małopolski w zeszłym roku odwiedziło 110 tys. ukraińskich turystów, co daje 158 proc. więcej niż rok wcześniej. W Krakowie uczy się ponad 5 tysięcy ukraińskich studentów, a ponad 90 proc. wszystkich zagranicznych uczniów w Krakowie stanowią obywatele tego państwa.

Popularne lotnisko

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło blisko 5 mln pasażerów, a prognoza na ten rok zakłada odprawienie około 5,2 miliona osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
AntyKonus
Niech sie tak Krakusy nie ciesza z większej liczby pasażerów , bo dojna zmiana zrobi im to samo co w Warszawie , gdzie po rozbudowie przez rząd PO i restrukturyzacji lotnisko zaczeło przynosić zyski to dojna zmiana postanowiła je zrównac z ziemia i za kilkadziesiąt mld postawić w duzo gorszym oddalonym o 50 km miejscu w Polsce :)
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane