• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy. Firmy pożyczkowe z zagranicznym kapitałem zapłacą wyższy CIT

Przegląd prasy. Firmy pożyczkowe z zagranicznym kapitałem zapłacą wyższy CIT
Foto: Shutterstock Foto: Firmy pożyczkowe z zagranicznym kapitałem zapłacą wyższy CIT

Firmy pożyczkowe z zagranicznym kapitałem będą płaciły wyższy CIT w Polsce. Ustawa, która uszczelnia system podatkowy, jest na finiszu - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Pakiet nowelizacyjny ustaw podatkowych, przygotowany w lipcu przez resort finansów, ekspresowo pokonuje ścieżkę legislacyjną - przyjął go Sejm i od 30 października czeka na decyzję Senatu - czytamy w artykule.

Jak tłumaczy gazeta, resort chce dokręcić regulacyjną śrubę, by uniemożliwić międzynarodowym przedsiębiorstwom wyprowadzenie zysków za granicę. "Erozja bazy podatkowej i przesuwanie dochodów są w ocenie MF jednym z głównych systemowych problemów na obszarze podatków dochodowych" - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Część zmian, które pojawiły się w projekcie, uderzy w firmy pożyczkowe. MF, w którym za projekt nowelizacji odpowiada wiceminister Paweł Gruza, chce im zabrać dwa kluczowe narzędzia podatkowe - tzw. CDS i cienką kapitalizację. W konsekwencji firmy za zagranicznym kapitałem, które w Polsce dominują w tej branży, już od przyszłego roku będą płaciły znacznie wyższe podatki dochodowe - pisze "Puls Biznesu" .

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane