• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

"Made in Poland" na etykietach synonimem jakości

"Made in Poland" na etykietach synonimem jakości
Foto: fujitsu.com/media Foto: Polska etykieta może być szczególnie dobrze odbierana na rynkach pozaeuropejskich

Firmy coraz odważniej umieszczają napis "made in Poland" na etykiecie. Większość zapytanych przez "Puls Biznesu" przedsiębiorców z różnych branż twierdzi, że nie wstydzi się takiego oznaczenia.

Firmy przyznają też, że w wielu przypadkach postrzeganie naszych produktów za granicą jako towaru słabej jakości jest mylne.

Dobra jakość

Polska etykieta może być szczególnie dobrze odbierana na rynkach pozaeuropejskich – tam, gdzie nasz kraj kojarzy się z Europą, a ta z wysoką jakością.

To m.in. Bliski Wschód czy Afryka – tam Polska jest odbierana pozytywnie. Ponadto w tych rejonach obserwuje się duże zainteresowanie produktami z Europy – mówi Paweł Ossowski z Zarys International Group, firmy produkującej i dystrybuującej sprzęt medyczny.

Gdzie jeszcze?

Ale nie tylko tam. Bowiem zdaniem Włodzimierza Lewina, właściciela firmy JJW, produkującej skarpetki, także na zachodzie Europy czy w USA postrzeganie polskich oznaczeń zaczyna się zmieniać.

Rozpoczynamy współpracę z niemiecką firmą i oni nie zgłaszają żadnych zastrzeżeń do oznaczenia "made in Poland" - mówi Lewin. W naszym przypadku obserwujemy, że w wielu krajach Europy nie ma problemu, by tak oznaczać swoje produkty – dodaje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane