• rozwiń

"Fragmenty metalu" w popularnej przekąsce. Firma wycofuje produkt ze sklepów

Gantner o podwyżkach cen żywności w 2019 roku Odtwórz: Gantner o podwyżkach cen żywności w 2019 roku
Gantner o podwyżkach cen żywności w 2019 roku "Źródło: tvn24"

Firma Lajkonik poinformowała, że wycofuje ze sklepów swoje precelki. Powodem jest "możliwość znalezienia ciała obcego w opakowaniu produktu". Jak wyjaśnia Główny Inspektorat Sanitarny, chodzi o "fragmenty metalu".

"Lajkonik informuje, że ze względu na bezpieczeństwo konsumentów oraz utrzymanie najwyższych standardów jakości zdecydowaliśmy się wycofać z obrotu rynkowego produktów Precelki Lajkonik 130 g, pochodzący z następującej partii: 83713, data minimalnej trwałości: 2019-05-10" - poinformowała firma w oświadczeniu.

Jak czytamy, powodem wycofania jest "możliwość znalezienia ciała obcego w opakowaniu produktu."

"Prosimy o sprawdzenie, czy jesteście Państwo w posiadaniu tego artykułu oraz jego zwrot do sklepu, w którym został dokonany zakup. Otrzymają Państwo zwrot pieniędzy" - dodano w komunikacie.

"Incydentalny przypadek"

Lajkonik zapewnił, że jest to "incydentalny przypadek, który wnikliwie analizuje".

"Chcemy Państwa zapewnić, że w czasie produkcji stosujemy najwyższe standardy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktów" - zaznaczyła firma.

Firma przeprosiła wszystkich konsumentów za wszelkie niedogodności związane z wycofaniem produktu.

O wycofaniu produktu z obrotu poinformował również Główny Inspektorat Sanitarny. "Spożycie wskazanej partii produktu ze względu na potencjalne zanieczyszczenie ciałem obcym - fragmentem metalu - może prowadzić do zranienia podczas spożycia" - ostrzega GIS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane