• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Do kogo trafią "biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród imienia Jana Wejcherta

Nagrody PRB im. Jana Wejcherta. Rozmowa z Wojciechem Kostrzewą Odtwórz: Nagrody PRB im. Jana Wejcherta. Rozmowa z Wojciechem Kostrzewą
Nagrody PRB im. Jana Wejcherta. Rozmowa z Wojciechem Kostrzewą "Źródło: tvn24"

Dzisiaj wieczorem poznamy zwycięzców 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Na transmisję na żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 i TVN24 BiS o godzinie 20.00.

W tegorocznej edycji "biznesowych Oscarów", jak często określa się przyznawane od 2012 roku Nagrody PRB im. Jana Wejcherta, kandydatów zgłaszało blisko tysiąc opiniotwórczych instytucji i osób prywatnych z całej Polski. Z grona kilkuset osób nominowanych z całej Polski Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodziny patrona nagrody, wyłoniła dziewięciu finalistów.

POZNAJ FINALISTÓW 6. EDYCJI NAGRODY PRB IM. JANA WEJCHERTA

Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: Wierzyć. Działać. Dawać. Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest Nagroda: kategoria Sukces – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria Wizja i Innowacje – dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz kategoria Działalność Społeczna – dla osób, które swoją pracą i chęcią niesienia pomocy innym, budują systemowe rozwiązania pomagające tysiącom ludzi.

25 lat PRB

Finał 6. edycji Nagrody PRB im. Jana Wejcherta odbędzie się w 25. rocznicę powstania PRB, pierwszej polskiej organizacji zrzeszającej największych przedsiębiorców. Będzie dzięki temu okazją do spojrzenia na historię polskiej przedsiębiorczości przez pryzmat działalności PRB, której współzałożycielem i pierwszym prezesem był Jan Wejchert. Nagrody PRB to naturalne rozwinięcie idei, która stała u podstaw powołania tej organizacji.

Ideą przewodnią 6. edycji Nagrody jest "Polska w Europie, Europa w Polsce". W 2017 roku obchodzimy 25. rocznicę podpisania porozumienia o utworzeniu Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz podpisania traktatu z Maastricht, które są fundamentem rozwoju europejskiej gospodarki, a także polskiej przedsiębiorczości, jako nieodłącznej części europejskiego rynku.

Idea Nagrody PRB im. Jana Wejcherta oparta jest na poszukiwaniu ludzi, którzy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców, którzy, tak jak patron nagrody, nie tylko potrafią osiągać sukces, ale są odważni i zdeterminowani w realizacji swoich wizji.
Bardzo ważną rolę odgrywa kategoria "Działalność Społeczna", bo docenia ona ludzi, którzy bezinteresownie, nie licząc na poklask, pomagają potrzebującym i zmieniają świat na lepsze. Laureat nagrody w tej kategorii oprócz statuetki otrzyma dodatkowo nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Zwycięzców 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta poznamy 22 maja 2017 podczas uroczystej gali transmitowanej na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24 BIS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane