• rozwiń
  • WIG20 2168.93 -1.17%
  • WIG30 2461.29 -1.15%
  • WIG 57370.85 -1.13%
  • sWIG80 11571.41 -0.48%
  • mWIG40 3713.48 -0.96%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:16

Dostosuj

Otrzymałeś SMS-a o Loterii Paragonowej? To oszustwo

Otrzymałeś SMS-a o Loterii Paragonowej? To oszustwo
Foto: Shutterstcok Foto: MF ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o Loterii Paragonowej

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o Loterii Paragonowej, które służą wyłudzaniu pieniędzy. Ministerstwo poinformowało w czwartek w komunikacie, że organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają SMS-ów do uczestników konkursu.

"Ostrzegamy przed wiadomościami SMS, które rozsyłają podmioty wykorzystujące popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze. Organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają wiadomości SMS o treści (pisownia oryginalna - red.): „NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyż masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177" - poinformowało ministerstwo.

Resort wskazał, że organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

Nagrody trafiły do zwycięzców

W ubiegłym tygodniu ministerstwo wręczyło nagrody kolejnym zwycięzcom (ze styczniowego losowania) Narodowej Loterii Paragonowej, w tym Opla Astrę za zwycięski paragon oraz - po raz pierwszy nagrodę specjalną, Opla Insignię, za paragon „branżowy" (pochodzący z branży „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne"). Natomiast 15 lutego losowano po raz kolejny nagrodę główną - samochód Opel Astra oraz dwa multimedialne iPady Air 2.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna resortu, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Ministerstwo tłumaczy, że biorąc paragon, wspiera się uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Zgodnie z danymi MF od października do grudnia Polacy zarejestrowali prawie 46 milionów paragonów fiskalnych, z czego 1 milion pochodził z branży „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne".

Premiowane branże

MF wyjaśnia, że branże usługowe premiowane w loterii zostały wytypowane w związku z wprowadzeniem w 2015 roku bezwzględnego obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych m.in. u fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy i mechaników. W I kwartale 2016 r. branża premiowana to "prywatna praktyka lekarska i dentystyczna".

Jak informował w ubiegłym tygodniu wiceminister finansów Leszek Skiba, ministerstwo analizuje skutki loterii, niemniej widoczna jest zwiększająca się liczba zarejestrowanych kas fiskalnych.

- Prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja będziemy mieli wyniki naszych analiz – dodał Skiba.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
cy_wil
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Andrzej Maliniak
Nikt nie pójdzie siedzieć, w polsce takie podszywanie jest bezkarnie. Tak jak złodziej "wypożycza" samochód tak tu naciąganie ujdzie płazem.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane