• rozwiń

Uwaga na takie e-maile. Ministerstwo ostrzega

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają fałszywe wiadomości wzywające do zapłacenia zaległego podatku VAT. "Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach jest niebezpieczne" - podkreśla resort w komunikacie.

"Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła wezwanie do uiszczenia zaległego podatku VAT wraz z numerem konta, na które należy wpłacić należności. Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej" - czytamy w komunikacie MF.

Szkodliwe oprogramowanie

Resort dodał, że otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne.

"Może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom" - zaznacza.

Ministerstwo apeluje o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości.

Przypomina również, że urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku, a podane w takiej korespondencji numery rachunków bankowych nie należą do urzędów skarbowych.

Tak wygląda fałszywy e-mail (pisownia oryginalna):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane