• rozwiń

Krótka kariera dziennikarki TVP w Orlenie. "Spotkała mnie brutalna fala hejtu"

Szydło: Ewa Bugała jest dziennikarką więc ma kompetencje Odtwórz: Szydło: Ewa Bugała jest dziennikarką więc ma kompetencje
Szydło: Ewa Bugała jest dziennikarką więc ma kompetencje "Źródło: tvn24"

Ewa Bugała, która od czwartku pełniła funkcję rzeczniczki prasowej PKN Orlen, zrezygnowała w piątek ze stanowiska. Tak wynika z informacji zamieszczonej na profilu byłej dziennikarki TVP na portalu społecznościowym. "Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków" - napisała Bugała na Twitterze. Spółka nie potwierdziła na razie tych informacji.

"Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia" - napisał dziennikarka na Twitterze w piątek tuż przed godz. 20.00.
Kontrowersyjna nominacja

O nowej posadzie Ewy Bugały jako pierwszy informował "Fakt". O zmianie pracy poinformowała w środę na Twitterze także sama zainteresowana. "6 lat pracy w TVP - jako reporterka, prezenterka, szefowa redakcji. Przede mną nowe wyzwania związane także z mediami. Dziękuję wszystkim życzliwym, którzy mnie wspierali i wspierają. Do zobaczenia! - napisała.

Informację tego samego dnia wieczorem potwierdził PKN Orlen. "W związku z pojawianiem się w mediach i przestrzeni publicznej wielu informacji dotyczących formuły zatrudnienia pani Ewy Bugały, spółka pragnie podkreślić, iż pani Ewa Bugała pełnić będzie od jutra funkcję rzecznika prasowego PKN Orlen" - wyjaśniła w komunikacie płocka spółka.

Jak podkreślono, z funkcją rzecznika powiązane jest stanowisko dyrektora, co wynika ze struktury organizacyjnej płockiego koncernu.

"Kompetencje potwierdzi moja praca"

Zatrudnienie Ewy Bugały w Orlenie było szeroko komentowane w mediach. Wielu komentatorów zarzucało jej, że nie ma odpowiednich kompetencji do sprawowania funkcji dyrektora.

"Kompetencje potwierdzi moja praca; proszę państwa o szansę i czas, żebym mogła się na niej skupić" - napisała Bugała w piątek przed południem na Twitterze.

W piątek przed południem, po licznych komentarzach, Ewa Bugała odpowiedziała krytykom kolejnym wpisem. "W związku z falą nieprawdziwych informacji na mój temat kieruję do mojego biogramu na oficjalnej stronie @PKN_ORLEN. Działania mające na celu podważenie moich kompetencji i wizerunku spotkają się z odpowiednią reakcją naszych prawników"Później jednak tonowała emocje. "Mój poprzedni wpis rzeczywiście mógł zabrzmieć zbyt mocno, ale chodziło o pojawiające się groźby i oszczerstwa pod moim adresem. Kompetencje natomiast potwierdzi moja praca. Proszę zatem Państwa o szansę i czas, żebym mogła się na niej skupić. Do usłyszenia niebawem!" - napisała na Twitterze kilka godzin później.

Ewa Bugała to była reporterka i szefowa redakcji serwisów TVP Info. W telewizji publicznej prowadziła też autorski program "Nie da się ukryć".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane