• rozwiń

Sprzedaż detaliczna rośnie. Ale już słabiej

Sprzedaż detaliczna rośnie. Ale już słabiej
Foto: Shutterstock Foto: Sprzedaż detaliczna w Polsce w grudniu 2016 roku wzrosła o 4 proc.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w grudniu 2016 roku wzrosła o 4 proc. rdr, po wzroście o 7,8 proc. rdr w listopadzie - podał w piątek Eurostat. Dodano, że w ujęciu miesięcznym sprzedaż spadła o 1,7 proc.

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, a dane miesięczne są odsezonowane. Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów.

Sprzedaż w eurolandzie

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w grudniu 2016 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 0,3 proc., a rok do roku wzrosła o 1,1 proc. - poinformował Eurostat, czyli biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w grudniu 2016 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 0,3 proc., a miesiąc wcześniej spadła o 0,6 proc.

Analitycy spodziewali się, że sprzedaż mdm wzrośnie o 0,3 proc.

Sprzedaż detaliczna rok do roku wzrosła w grudniu  o 1,1 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu o 2,5 proc., po korekcie z +2,3 proc. Spodziewano się wzrostu o 1,8 proc.

Dobre dane z USA. Sprzedaż detaliczna wreszcie odbiła:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane