• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Empik ma zielone światło na przejęcie

Kradzież książek wartych miliony Odtwórz: Kradzież książek wartych miliony
Kradzież książek wartych miliony "Źródło: TVN24 Poznań, Głos Wielkopolski"

Empik przejmie kontrolę nad spółką Platon. We wtorek zgodę na to wyraził prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak wskazano w uzasadnieniu, łączne udziały uczestników koncentracji w rynkach, na które koncentracja wywiera wpływ, nie są na tyle wysokie, żeby zagroziły konkurencji.

Zgodę na koncentrację poprzedziło postępowanie antymonopolowe. Wszystko dlatego, że zdaniem urzędu "przedstawione we wniosku informacje i dane dotyczące wielkości rynków właściwych, udziałów uczestników koncentracji i ich konkurentów, opierały się jedynie na szacunkach zgłaszającego".

Prezes UOKiK-u uznał zatem za konieczne zweryfikowanie ich. Analiza zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie wykazała jednak, że w wyniku tej koncentracji nie dojdzie jednak do istotnego ograniczenia konkurencji.

Łączne udziały uczestników koncentracji w rynkach, na które koncentracja wywiera wpływ, nie są na tyle wysokie, żeby zagroziły konkurencji. Empik nadal będzie musiał konkurować z innymi przedsiębiorcami. Dlatego UOKiK wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie przypomniano, że decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie dwóch lat od ich wydania.

O przedsiębiorstwach

Spółka Empik prowadzi sprzedaż między innymi książek, prasy, nagrań muzycznych, filmów, multimediów, artykułów elektronicznych oraz biletów na imprezy kulturalne. Natomiast Platon zajmuje się handlem hurtowym oraz dystrybucją książek.

Obaj przedsiębiorcy prowadzą działalność na terenie całej Polski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane