• rozwiń

Rewolucja dla pacjentów. Problemy z nieczytelnymi receptami odejdą do lamusa

Marihuana medyczna trafiła do sprzedaży. "Trzy apteki, później będzie więcej" Odtwórz: Marihuana medyczna trafiła do sprzedaży. "Trzy apteki, później będzie więcej"
Marihuana medyczna trafiła do sprzedaży. "Trzy apteki, później będzie więcej" "Źródło: Fakty po południu"

Od stycznia w każdej aptece można zrealizować elektroniczne recepty - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Jak podkreślono, wdrożenie e-recepty jest jedną z kluczowych e-usług, stanowiącą element procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce.

Wprowadzenie e-recept ma przynieść wiele korzyści zarówno pacjentom, jak i lekarzom.

Pacjenci recept nie zgubią lub przypadkowo nie zniszczą, nie będzie już też problemów z nieczytelnie wypisanymi receptami lub na przykład brakiem pieczątki lekarza. Jeśli lekarz przepisze kilka leków, pacjent będzie mógł bez problemu wykupić część w jednej aptece, a pozostałe w innej (na przykład gdy w jednej nie będzie wszystkich potrzebnych specyfików).

E-recepty

Pacjenci historię wystawionych e-recept mogą sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta. Dostęp do niego możemy uzyskać za pomocą Profilu Zaufanego.

W systemie będzie także informacja, czy recepta została zrealizowana. Pacjenci będą również mogli upoważnić bliskich do dostępu do historii recept. Takie rozwiązanie przygotowano przede wszystkim z myślą o seniorach. Dzięki temu dzieci czy wnuki będą mogły sprawdzić, czy starsza osoba wykupiła leki, a w razie potrzeby także receptę zrealizować.

Wedle resortu wystawianie elektronicznych recept pozwoli lekarzowi oszczędzić czas, a możliwość śledzenia historii przepisanych leków poprawi monitorowanie terapii, zapobiegnie przyjmowaniu bardzo wielu leków i interakcjom międzylekowym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane