• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Przegląd prasy: Hit eksportowy z Polski. Szykuje się rekordowy wynik

Cieżka przyszłość samochodów z silnikami spalinowymi Odtwórz: Cieżka przyszłość samochodów z silnikami spalinowymi
Cieżka przyszłość samochodów z silnikami spalinowymi "Źródło: TVN24 BiS"

Zagraniczna sprzedaż branży motoryzacyjnej w Polsce w tym roku sięgnie 27 miliardów euro - wynika z prognoz firmy analitycznej AutomativeSuppliers.pl. Oznacza to, że pobity zostanie rekord z ubiegłego roku.

Ubiegły rok okazał się dla eksportu naszego przemysłu motoryzacyjnego rekordowy, ale 2018 r. go pobije - podaje w czwartek "Rzeczpospolita". Według opublikowanej w środę prognozy firmy analitycznej AutomativeSuppliers.pl tegoroczna zagraniczna sprzedaż sięgnie 27 mld euro.

W roku ubiegłym - jak wynika z badań Eurostatu - wyniosła 25,2 mld euro - czytamy w gazecie.

Dostawy do fabryk za granicą

Dobra passa sektora motoryzacyjnego to zasługa rosnącej produkcji części i komponentów motoryzacyjnych. W 2017 roku polskie dostawy dla zagranicznych fabryk samochodów przekroczyły 11,2 mld euro. To o przeszło jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej.

W rezultacie na części i akcesoria przypadło 44,6 proc. całego motoryzacyjnego eksportu. Przeszło 90 proc. wysłanych części znalazło swoich odbiorców w UE.

Eksport na te rynki zwiększył się o 10,4 proc., ale dynamika wzrostu sprzedaży na rynkach pozaunijnych okazała się znacznie wyższa - przekroczyła 29 proc - informuje "Rz".

Największym odbiorcą wyprodukowanych w Polsce części pozostają Niemcy. Trafiło tam 38 proc. eksportowanych części i komponentów o wartości prawie 4,3 mld euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane